foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi

IMAGE
piątek, 01, lipiec 2016

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi     Gimnazjaliści z Woli Rzędzińskiej spędzili ostatnie dni na Filmowej Zielonej Szkole w Łodzi, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej przy wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej...

Warsztaty scenopisarsko-filmowe

IMAGE
sobota, 29, październik 2016

Warsztaty scenopisarsko-filmowe     W październiku  grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawczynią i autorką scenariuszy – panią Martą Matuszak. Podczas kilkunastogodzinnych warsztatów uczniowie  poznali podstawy języka...

Prezentacja projektu

„Filmowa mapa Tarnowa”


 

 

W piątek 11. grudnia br. uczniowie klasy 3b: Natalia Brożek, Karolina Piątek, Kaja Prędota, Gabriela Czech, Weronika Ciochoń i Łukasz Turek zaprezentowali na forum szkoły efekty pracy trzydziestoosobowej grupy uczniów, którzy zaangażowali się w realizację projektu „Filmowa mapa Polski” pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Grzegórzek- Zając i Mariusza Widawskiego.

 

 Projekt ten realizowany był w latach: 2014-15 i składał się z kilku modułów tematycznych. Jednym z nich były zajęcia warsztatowe przeprowadzane w ramach poniedziałkowych cotygodniowych zajęć edukacji filmowej; drugim  modułem było stworzenie gry komputerowej „Mój pierwszy film”, zaś ostatnim etapem pracy stało się przygotowanie interaktywnej aplikacji „Filmowa mapa Polski”.

  

Jednym z elementów tej mapy było miasto Tarnów, w którym, jak się okazało, wiele w przestrzeni filmowej sporo się działo kiedyś  i dzieje się dzisiaj.

 

Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali i omówili informacje znalezione w różnych źródłach na temat tarnowskich wydarzeń filmowych, festiwali, spotkań, imprez filmowych;  a także znanych osobistości związanych z kinem i teatrem, a wywodzących się z naszego miasta oraz przedstawili historię tarnowskich kin, tych, które funkcjonują w Tarnowie do dzisiaj i tych, które bezpowrotnie zniknęły z pejzażu naszego miasta.

 

 

I o to tym sposobem nasi gimnazjaliści zaprezentowali społeczności szkolnej „Filmową mapę Tarnowa”.

  

 

 

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003217152
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
48
325
4010
4010
18957
15474
3217152

Prognoza na dzisiaj
INF


Twój IP:34.228.143.13

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ