foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi

IMAGE
piątek, 01, lipiec 2016

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi     Gimnazjaliści z Woli Rzędzińskiej spędzili ostatnie dni na Filmowej Zielonej Szkole w Łodzi, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej przy wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej...

Warsztaty scenopisarsko-filmowe

IMAGE
sobota, 29, październik 2016

Warsztaty scenopisarsko-filmowe     W październiku  grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawczynią i autorką scenariuszy – panią Martą Matuszak. Podczas kilkunastogodzinnych warsztatów uczniowie  poznali podstawy języka...

Feryjne warsztaty filmowe

 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów klas I i II gimnazjum pod opieką Agnieszki Grzegórzek- Zając i Mariusza Widawskiego w ramach zajęć edukacji filmowej wzięła udział w profesjonalnych warsztatach filmowych prowadzonych przez krakowskich dziennikarzy telewizyjnych realizujących różnorodne projekty audiowizualne. Warsztaty trwały 5 dni, łączyły w sobie teorię z praktyką, a każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu.

Uczniowie poznali zasady pracy ekipy na planie, role twórców filmowych, a także omówili różnice w procesach realizacyjnych  poszczególnych rodzajów obrazów filmowych: od newsa do filmu fabularnego. Dużą część zajęć poświęcono również problematyce oświetlenia na planie i roli dźwięku.

 

Najbardziej pasjonującą dla uczniów, ale zarazem żmudną pracą był moduł pt. „Od pomysłu do emisji, czyli cykl produkcyjny filmu”, którego celem była praca z kamerą, tworzenie scenariusza, nagrywanie oraz obróbka filmu. Efektem pracy było nakręcenie krótkiej etiudy filmowej pt. „Zrzuć maskę”, która w całości została stworzona przez uczestników warsztatów.

 

Po zakończonych warsztatach uczniowie zdeklarowali chęć swojego uczestnictwa w kolejnych propozycjach tego typu.

 

 

 

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003217167
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
63
325
4010
4010
18972
15474
3217167

Prognoza na dzisiaj
INF


Twój IP:34.228.143.13

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ