Feryjne warsztaty filmowe

foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi

IMAGE
piątek, 01, lipiec 2016

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi     Gimnazjaliści z Woli Rzędzińskiej spędzili ostatnie dni na Filmowej Zielonej Szkole w Łodzi, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej przy wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej...

Warsztaty scenopisarsko-filmowe

IMAGE
sobota, 29, październik 2016

Warsztaty scenopisarsko-filmowe     W październiku  grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawczynią i autorką scenariuszy – panią Martą Matuszak. Podczas kilkunastogodzinnych warsztatów uczniowie  poznali podstawy języka...

Feryjne warsztaty filmowe

 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów klas I i II gimnazjum pod opieką Agnieszki Grzegórzek- Zając i Mariusza Widawskiego w ramach zajęć edukacji filmowej wzięła udział w profesjonalnych warsztatach filmowych prowadzonych przez krakowskich dziennikarzy telewizyjnych realizujących różnorodne projekty audiowizualne. Warsztaty trwały 5 dni, łączyły w sobie teorię z praktyką, a każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu.

Uczniowie poznali zasady pracy ekipy na planie, role twórców filmowych, a także omówili różnice w procesach realizacyjnych  poszczególnych rodzajów obrazów filmowych: od newsa do filmu fabularnego. Dużą część zajęć poświęcono również problematyce oświetlenia na planie i roli dźwięku.

 

Najbardziej pasjonującą dla uczniów, ale zarazem żmudną pracą był moduł pt. „Od pomysłu do emisji, czyli cykl produkcyjny filmu”, którego celem była praca z kamerą, tworzenie scenariusza, nagrywanie oraz obróbka filmu. Efektem pracy było nakręcenie krótkiej etiudy filmowej pt. „Zrzuć maskę”, która w całości została stworzona przez uczestników warsztatów.

 

Po zakończonych warsztatach uczniowie zdeklarowali chęć swojego uczestnictwa w kolejnych propozycjach tego typu.

 

 

 

  

PODRĘCZNIKI 2017/2018

STOŁÓWKA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003112502
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
44
174
1751
2224
5794
7561
3112502


Twój IP:54.198.126.110

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ