„Zabytki kręcą”… wolańskich gimnazjalistów

foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi

IMAGE
piątek, 01, lipiec 2016

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi     Gimnazjaliści z Woli Rzędzińskiej spędzili ostatnie dni na Filmowej Zielonej Szkole w Łodzi, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej przy wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej...

Warsztaty scenopisarsko-filmowe

IMAGE
sobota, 29, październik 2016

Warsztaty scenopisarsko-filmowe     W październiku  grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawczynią i autorką scenariuszy – panią Martą Matuszak. Podczas kilkunastogodzinnych warsztatów uczniowie  poznali podstawy języka...

„Zabytki kręcą”… wolańskich gimnazjalistów

 


Uczniowie klasy 1b Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej wzięli udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego i konkursu filmowego realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Zabytkomania” - to projekt łączący historię i film.
Warsztaty trwały dwa dni i miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny – w terenie.
Głównym celem pierwszej części spotkania było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania oraz kreatywnego podejścia względem zabytków i ogólnie dziedzictwa kulturowego. Ważnym elementem było nie tylko uświadomienie młodzieży poczucia uczestniczenia w kulturze i odpowiedzialności za jej dobra, ale i kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, wypowiadania się, uzasadniania swojego zdania, akceptowania punktu widzenia innych.
Część drugą – „terenową” prowadzili: dziennikarka TVP Kultura Katarzyna Szczuka-Niezabitowska, reporterka i wydawca oraz Marcin Bielawski – operator obrazu. Uczestniczki zajęć poznały podstawy sztuki operatorskiej i dziennikarstwa. W atrakcyjnej formie opowiedziały o najważniejszych zabytkach Tarnowa – Rynku, Katedrze, czy pozostałościach Synagogi. W swoim krótkim filmowym materiale starały się pokazać to, co w Tarnowie warto zauważyć i poznać.
Oprócz Tarnowa filmowe felietony powstawały także w Przemyślu, Zamościu, Lublinie i Piasecznie. Wkrótce zostaną one zamieszczone na stronach internetowych organizatorów i poddane głosowaniu internautów. Najlepszy film zostanie nagrodzony podczas festiwalu.

 

 

 


  

PODRĘCZNIKI 2017/2018

STOŁÓWKA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003112496
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
38
174
1745
2224
5788
7561
3112496


Twój IP:54.198.126.110

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ