foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi

IMAGE
piątek, 01, lipiec 2016

Filmowa Zielona Szkoła w Łodzi     Gimnazjaliści z Woli Rzędzińskiej spędzili ostatnie dni na Filmowej Zielonej Szkole w Łodzi, gdzie w ramach projektu realizowanego przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej przy wsparciu Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej...

Warsztaty scenopisarsko-filmowe

IMAGE
sobota, 29, październik 2016

Warsztaty scenopisarsko-filmowe     W październiku  grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawczynią i autorką scenariuszy – panią Martą Matuszak. Podczas kilkunastogodzinnych warsztatów uczniowie  poznali podstawy języka...

„Zabytki kręcą”… wolańskich gimnazjalistów

 


Uczniowie klasy 1b Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej wzięli udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego i konkursu filmowego realizowanego wspólnie przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Zabytkomania” - to projekt łączący historię i film.
Warsztaty trwały dwa dni i miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny – w terenie.
Głównym celem pierwszej części spotkania było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania oraz kreatywnego podejścia względem zabytków i ogólnie dziedzictwa kulturowego. Ważnym elementem było nie tylko uświadomienie młodzieży poczucia uczestniczenia w kulturze i odpowiedzialności za jej dobra, ale i kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, wypowiadania się, uzasadniania swojego zdania, akceptowania punktu widzenia innych.
Część drugą – „terenową” prowadzili: dziennikarka TVP Kultura Katarzyna Szczuka-Niezabitowska, reporterka i wydawca oraz Marcin Bielawski – operator obrazu. Uczestniczki zajęć poznały podstawy sztuki operatorskiej i dziennikarstwa. W atrakcyjnej formie opowiedziały o najważniejszych zabytkach Tarnowa – Rynku, Katedrze, czy pozostałościach Synagogi. W swoim krótkim filmowym materiale starały się pokazać to, co w Tarnowie warto zauważyć i poznać.
Oprócz Tarnowa filmowe felietony powstawały także w Przemyślu, Zamościu, Lublinie i Piasecznie. Wkrótce zostaną one zamieszczone na stronach internetowych organizatorów i poddane głosowaniu internautów. Najlepszy film zostanie nagrodzony podczas festiwalu.

 

 

 


  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003217232
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
128
325
4010
4010
19037
15474
3217232

Prognoza na dzisiaj
INF


Twój IP:34.228.143.13

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ