foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Pierwsza etiuda filmowa o Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym

IMAGE
piątek, 05, luty 2016

  Nasza pierwsza etiuda filmowa o Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym              Zajęcia w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również zajęcia praktyczne, na których poznajemy tajniki pracy z kamerą. W pewne piątkowe popołudnie stanęliśmy przed ciekawym zadaniem -...

Filmoteka szkolna

IMAGE
środa, 10, luty 2016

Otwarcie pracowni filmoteki szkolnej   18 marca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. ks. Władysława Kowalczyka w Woli Rzędzińskiej uruchomiono pierwszą w województwie małopolskim Pracownię Filmoteki Szkolnej. W uroczystym otwarciu udział wzięli: pełnomocnik Dyrektora PISF do spraw Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji Anna...

Klub filmowy w wolańskim gimnazjum, czyli o edukacji filmowej inaczej

IMAGE
środa, 10, luty 2016

Zaczęło się od pomysłu….na Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy   1 września 2009 roku grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej przystąpiła do projektu Filmoteka Szkolna. Akcja!., którego inicjatorem i promotorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w Warszawie....

 

Nasza pierwsza etiuda filmowa o Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym

 

 

         Zajęcia w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również zajęcia praktyczne, na których poznajemy tajniki pracy z kamerą.

W pewne piątkowe popołudnie stanęliśmy przed ciekawym zadaniem - zrealizowaniem etiudy filmowej, prezentującej nasz klub filmowy. Realizacja ta była poprzedzona warsztatami filmowymi, które przeprowadził pan Zbigniew Filar, twórca tarnowskiej telewizji internetowej.

Warsztaty z filmem przebiegały w czterech etapach. Podczas jednego z nich opracowano ogólną koncepcję samego filmu i sposób pracy nad jego powstawaniem. Kolejne spotkanie było poświęcone prezentacji sprzętu filmowego i fotograficznego, na którym uczniowie mieli pracować, realizując swój filmowy i fotograficzny reportaż. 

Młodzież poznała budowę i zasady funkcjonowania profesjonalnej kamery filmowej oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Została zapoznana z techniką powstawania ruchomych i nieruchomych obrazów, czyli właściwym sposobem kręcenia filmu i umiejętnością robienia zdjęć o wysokich walorach artystycznych.

Podczas tego spotkania klubowicze nakręcili swoje pierwsze filmowe kadry i wykonali pierwsze zdjęcia. Odbyli również dalszą dyskusję na temat wizji i tematu filmu, który miał wkrótce zostać nakręcony. Ważne było w tym momencie stworzenie scenariusza filmu, przydzielenie zadań do wykonania przez poszczególnych klubowiczów oraz opracowanie kolejnych etapów utrwalania materiału, z którego powstanie później film.

         Ostatnim etapem warsztatów z zakresu edukacji filmowej było nagrywanie sekwencji filmowych i ich obróbka oraz montaż. Na materiał filmowy złożyły się fragmenty zajęć SDKF-u, wywiady z opiekunami klubu filmowego, prezentacja szkoły i rozmowa z dyrektorem placówki.


 

 


PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003233527
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
485
925
4791
3142
12834
22498
3233527

Prognoza na dzisiaj
2208


Twój IP:54.226.175.101

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ