foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2020/2021

Feryjne warsztaty filmowe

 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów klas I i II gimnazjum pod opieką Agnieszki Grzegórzek- Zając i Mariusza Widawskiego w ramach zajęć edukacji filmowej wzięła udział w profesjonalnych warsztatach filmowych prowadzonych przez krakowskich dziennikarzy telewizyjnych realizujących różnorodne projekty audiowizualne. Warsztaty trwały 5 dni, łączyły w sobie teorię z praktyką, a każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu.

Uczniowie poznali zasady pracy ekipy na planie, role twórców filmowych, a także omówili różnice w procesach realizacyjnych  poszczególnych rodzajów obrazów filmowych: od newsa do filmu fabularnego. Dużą część zajęć poświęcono również problematyce oświetlenia na planie i roli dźwięku.

 

Najbardziej pasjonującą dla uczniów, ale zarazem żmudną pracą był moduł pt. „Od pomysłu do emisji, czyli cykl produkcyjny filmu”, którego celem była praca z kamerą, tworzenie scenariusza, nagrywanie oraz obróbka filmu. Efektem pracy było nakręcenie krótkiej etiudy filmowej pt. „Zrzuć maskę”, która w całości została stworzona przez uczestników warsztatów.

 

Po zakończonych warsztatach uczniowie zdeklarowali chęć swojego uczestnictwa w kolejnych propozycjach tego typu.

 

 

 

  1. NASZA LOKALIZACJA
  2. WAŻNE LINKI
  3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev