foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2020/2021

 

Nasza pierwsza etiuda filmowa o Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym

 

 

         Zajęcia w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również zajęcia praktyczne, na których poznajemy tajniki pracy z kamerą.

W pewne piątkowe popołudnie stanęliśmy przed ciekawym zadaniem - zrealizowaniem etiudy filmowej, prezentującej nasz klub filmowy. Realizacja ta była poprzedzona warsztatami filmowymi, które przeprowadził pan Zbigniew Filar, twórca tarnowskiej telewizji internetowej.

Warsztaty z filmem przebiegały w czterech etapach. Podczas jednego z nich opracowano ogólną koncepcję samego filmu i sposób pracy nad jego powstawaniem. Kolejne spotkanie było poświęcone prezentacji sprzętu filmowego i fotograficznego, na którym uczniowie mieli pracować, realizując swój filmowy i fotograficzny reportaż. 

Młodzież poznała budowę i zasady funkcjonowania profesjonalnej kamery filmowej oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Została zapoznana z techniką powstawania ruchomych i nieruchomych obrazów, czyli właściwym sposobem kręcenia filmu i umiejętnością robienia zdjęć o wysokich walorach artystycznych.

Podczas tego spotkania klubowicze nakręcili swoje pierwsze filmowe kadry i wykonali pierwsze zdjęcia. Odbyli również dalszą dyskusję na temat wizji i tematu filmu, który miał wkrótce zostać nakręcony. Ważne było w tym momencie stworzenie scenariusza filmu, przydzielenie zadań do wykonania przez poszczególnych klubowiczów oraz opracowanie kolejnych etapów utrwalania materiału, z którego powstanie później film.

         Ostatnim etapem warsztatów z zakresu edukacji filmowej było nagrywanie sekwencji filmowych i ich obróbka oraz montaż. Na materiał filmowy złożyły się fragmenty zajęć SDKF-u, wywiady z opiekunami klubu filmowego, prezentacja szkoły i rozmowa z dyrektorem placówki.


 

 


  1. NASZA LOKALIZACJA
  2. WAŻNE LINKI
  3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev