Biblioteka w gimnazjum

foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

         

BIBLIOTEKA GIMNAZJUM   

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

ZAPRASZAJĄ

                                            

PONIEDZIAŁEK: nieczynne

WTOREK: 8.30 – 10.30

 

ŚRODA: 9.30 – 13.30

CZWARTEK: 12.10 – 14.10

PIĄTEK: 10.10 – 12.10

 


      

Księgozbiór naszej biblioteki liczy około 3000 książek z różnych dziedzin. Posiadamy również płytotekę filmową, czasopisma, mapy, słowniki z wielu dziedzin, encyklopedie i  programy multimedialne. Jest literatura młodzieżowa i poezja, jest literatura piękna polska i obca, są książki historyczne i lektury. Wydzielony został też księgozbiór podręczny, w którym znajdują się obecnie encyklopedie, leksykony, słowniki języka polskiego i języków obcych, poradniki z zakresu psychologii, pedagogiki i wychowania oraz książki z poszczególnych dziedzin nauki. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

 W bibliotece mieści się również czterostanowiskowe Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które rozpoczęło w naszej szkole działalność w lutym 2008 roku. Powstanie Centrum jest efektem realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych". Przedsięwzięcie było  współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przede wszystkim umożliwienie korzystania z nowoczesnych technologii  w oświacie, ułatwienie indywidualnego zdobywania i przetwarzania informacji, wspieranie integracji młodzieży w aspekcie różnic kulturowych, sprawności fizycznej i intelektualnej, wspieranie realizacji zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej oraz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu majątkowego.

 

W bibliotece zapewniamy spokój i ciszę, możliwość korzystania z internetu, samodzielny wybór książek lub pomoc w podjęciu decyzji, dbamy o zapewnienie pełnej listy lektur szkolnych oraz „topowej” literatury młodzieżowej. Organizujemy konkursy czytelnicze, konkurs fotograficzny, wyjazdy tematyczne i imprezy biblioteczne.

 

 Biblioteka to miejsce, w którym każdy jest mile widzianyJ Nie zwlekaj więc i odwiedź to miejsce…

 

ZAPRASZAMY

 

 

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki, który od kilku lat działa w naszej szkolnej bibliotece i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników książki i czytania. Zmieniają się czytelnicy, jedni odchodzą, inni przychodzą… Przyjdź i TYJ

Wspólne spotkania to dobra okazja, aby w klubowej atmosferze, najczęściej raz w miesiącu, w miłym gronie, przy ciepłej herbacie i ciasteczku porozmawiać o literaturze młodzieżowej, o problemach w niej przedstawionych, o tym co dla was ważne, co was nurtuje, bawi lub śmieszy…

Aby uczestniczyć w spotkaniach nie musisz znać się na literaturze, ale na pewno powinieneś lubić książki i czytanieJ Każdy jest mile widziany, więc przyjdź, zapraszamy!

Wszelkie informacje na temat spotkań i lista polecanych książek w bibliotece gimnazjalnejJ

 

 

 

 

PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI 2017/2018

STOŁÓWKA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003112510
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
52
174
1759
2224
5802
7561
3112510


Twój IP:54.198.126.110

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ