foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Teatr "CARPE DIEM"

Twórczość grupy teatralnej "Carpe Diem" pod przewodnictwem Pani mgr Jolanty Onak

 

Carpe diem ma 10 lat

 

Teatr Carpe Diem z Woli Rzędzińskiej obchodzi 10 – lecie istnienia

 

Teatr Carpe Diem, który działa przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej pod przewodnictwem Jolanty Onak powstał w 2011 r. Pierwszym spektaklem, jaki wystawili uczniowie, był dramat Adama Mickiewicza „Dziady”, który pokazał nowatorstwo oraz duże zaangażowanie zespołu.
Na przestrzeni 10 – ciu lat teatr wystawił 10 sztuk, były to utwory z klasyki literatury polskiej oraz odnalezione sztuki regionalne. Założycielka teatru Jolanta Onak odwołuje się do tradycji wolańskiego teatru siostry Salomei, który działał na naszych ziemiach ok. 70 lat temu. Dlatego w repertuarze Carpe Diem znalazły się nowe wersje inscenizacji wystawianych przez Teatr Salomei.


„Pomimo, że te sztuki zostały napisane na początku ubiegłego wieku, to odnajduje w nich problemy, które dotykają nas we współczesnym nowomedialnym, popkulturowym świecie” – mówi reżyser Jolanta Onak.


Z okazji 10 – l3cia istnienia teatr wystawił sztukę w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego. Było to niezwykłe wydarzenie. Rzadko zdarza się, żeby teatr amatorski wystawiał na profesjonalnej scenie. Na premierze spektaklu pt. „Gwiazda Ludu” autorstwa R. Biedronia opowiadającego historię o błogosławionej Karolinie Kózkównej, przybyło wielu ważnych członków społeczności tarnowskiej i nie tylko. Ku zaskoczeniu cała sala była wypełniona po brzegi. Zespół aktorski składający się z uczniów gimnazjum i liceów doskonale poradził sobie na dużej scenie i wielu widzów było pod ogromnym wrażeniem ich warsztatu.


Kontynuując obchody 10–lecia powstania, teatr pojechał do dwóch miejscowości i tam wystawił premierową sztukę. Niezwykłym przeżyciem zarówno dla zespołu, jak i widzów było wystawnie dramatu o Karolinie Kózkównej w miejscowości Zabawa w sanktuarium, gdzie spoczywają jej szczątki. Żeby tradycji stało się zadość, teatr pokazał dramat w Starej Wsi w Zgromadzeniu sióstr Służebniczek Starowiejskich, z którego wywodziła się siostra Salomea - założycielka teatru w Woli Rzędzińskiej.
Dla społeczności wolańskiej i dla gimnazjalistów zaprezentowano spektakl w sali teatralnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej.

 

Czy to już koniec obchodów 10 – lecia?

 

PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003301948
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
165
580
4274
4891
22330
22922
3301948

Prognoza na dzisiaj
744


Twój IP:54.144.75.212

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ