foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

NAJNOWSZE NEWS'Y

Dzień Trójkąta z klasą 2A

Dnia 10 października 2017 roku w ramach Dnia Trójkąta uczniowie klasy 2A gimnazjum uczestniczyli w lekcjach w terenie, podczas których tematem przewodnim były właśnie trójkąty.

Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania. Działania i wyniki obserwacji zapisywali na kartach pracy.

W zadaniu pierwszym uczniowie zapoznali się z budową Teleskopu Newtona, którego układ optyczny składa się z dwóch zwierciadeł i soczewki, a ich środki tworzą wierzchołki trójkąta. Przy 50-krotnym powiększeniu  uczniowie obserwowali Księżyc  w piątej dobie po pełni.

W zadaniu drugim uczniowie wykonali „papierową lilię wodną”, którą następnie umieścili na powierzchni wody i obserwowali zachowanie się, zwiniętych przed zanurzeniem, papierowych płatków kwiatu. Środek lilii to sześciokąt foremny,  a płatki to sześć trójkątów równobocznych -narysowane konstrukcyjnie przez uczniów za pomocą ołówka, cyrkla i linijki.

W zadaniu trzecim uczniowie wyznaczyli przybliżoną wysokość obiektu metodą trójkąta równoramiennego. Uczniowie obserwowali pod kątem 45 ͦ odbicie wierzchołka obiektu na powierzchni wody znajdującej się w puszce. Zmierzona odległość obiektu do puszki jest w przybliżeniu równa wysokości obiektu. Tą metodą można wyznaczyć  wysokość np. drzewa. 

 

 

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003191539
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
202
428
2624
3800
8818
16707
3191539

Prognoza na dzisiaj
360


Twój IP:3.80.32.33

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ