foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

NAJNOWSZE NEWS'Y

Wieczornica patriotyczna

W przededniu uroczystości państwowych z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa dla mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Była to wieczornica patriotyczna przybliżająca uczniom i zgromadzonym gościom „Polskie drogi do niepodległej i wolnej ojczyzny”.

Wydarzenie to było kontynuacją ubiegłorocznego spotkania, którego tematem przewodnim były cmentarze wojskowe z okresu Wielkiej Wojny 1914-18 znajdujące się na terenie Gminy Tarnów.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny, zaś po niej, w nastrojowym klimacie stworzonym na sali gimnastycznej, zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wykładu pt. „Tarnów – pierwsze niepodległe” wygłoszonego przez dra Janusza Kozioła z Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Następnie uczniowie klasy 4a, 6, 7 i 8 oraz 3B gimnazjum zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem nauczycieli montaż słowno-muzyczny. Został on wzbogacony piosenkami w wykonaniu uczniów oraz archiwalnym materiałem dźwiękowym i filmowym, który przeniósł publiczność w lata 1914- 1989. Przedstawienie wywołało wiele wzruszeń i było przyczynkiem do wspólnych rozmów i wspomnień.

Montaż słowny przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Grzegórzek i pani Agnieszki Oćwieji, oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Janus i jej zespół muzyczny, zaś wystrój sali i elementy dekoracji opracowała młodzież gimnazjalna pod opieką pani Anny Wajdy. Szczególne podziękowania należą się panu Mariuszowi Więckowskiemu oraz panu Piotrowi Styczyńskiemu, którzy zaangażowali się w prace organizacyjne udzielając wszelkiej pomocy technicznej.

Serdecznie dziękujemy również Dyrekcji Szkoły – panie Teresie Panterze i panu Mariuszowi Widawskiemu za wsparcie wszystkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem uroczystości.

 

 

 

 

 

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003302016
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
233
580
4342
4891
22398
22922
3302016

Prognoza na dzisiaj
744


Twój IP:54.144.75.212

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ