foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

NAJNOWSZE NEWS'Y

Dzień Ziemi 2019 –„ EKO – MY”


„Poszukaj przyrody wokół siebie. Wyjdź z domu i poszukaj przyrody w dziwnych miejscach, zobacz jak przyroda walczy o swoje miejsce (np. drzewka na gzymsach, dachach komórek, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, między płytami chodnikowymi), przyjrzyj się drzewom w twojej okolicy, dotknij ich, powąchaj, przyjrzyj się liściom, zidentyfikuj gatunek.

Uczniowie naszej szkoły w ciągu całego roku szkolnego podejmowali szereg działań proekologicznych. Wśród nich należy wyróżnić wycieczki dalsze i bliższe na łono natury i na różnorodne wystawy o charakterze przyrodniczym. Mini projekty podczas których powstawały piękne prace wzbogacające warsztat pracy nauczycieli przyrodników np. zielniki makiety , dekoracje, flipcharty. Podczas deszczowej aury wyświetlano filmy o pięknie naszej rodzimej przyrody.

Podsumowaniem naszych lokalnych działań były konkursy : 17 IV uczniowie klasy VI pod opieka pani Grażyny Łabno przystąpili do konkursu przyrodniczo- ekologicznego. Tematyka konkursu koncentrowała się wokół krajobrazów świata i konieczności ich ochrony .

I miejsce Karolina Kołton z klasy VI

II miejsce Weronika Kuta z klasy VI

26 IV uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w 2- etapowym konkursie pt. „ Wędrując po Oikosie”. Nazwa konkursu nawiązuje do słowa ekologia. U jego źródła stoi wyraz oikos oznaczający „ dom:, „ otoczenie”. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy ekologicznej.

III miejsce Łukasz Flaga klasa III B gimnazjum

II miejsce Milena Majka klasa III B gimnazjum

I miejsce Gabriela Zaucha klasa III B gimnazjum

W rywalizacji indywidualnej wyłoniono Ekologa Roku, którym została Gabriela Zaucha z klasy III B . Wszystkim uczestnikom i zwycięzcą gratulujemy.

Opracowała : Maria Wiśniewska- Bochenek

 

 

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003275653
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
165
627
792
4655
18957
16672
3275653

Prognoza na dzisiaj
792


Twój IP:54.163.20.123

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ