foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

O włos od awansu…….

do  Finału Mistrzostw Polski Młodzików był Łukasz Maślanka uczeń kl. 3 b naszego gimnazjum. W Rzeszowie, 10 września, w zawodach lekkoatletycznych zajął 2. miejsce w skoku wzwyż. Łukasz skoczył 163 cm, tyle samo co inny  zawodnik z Krakowa.  W dogrywce jego rywal Barłomiej Juszczyk z SKS Kusy Krakówokazał się lepszy i jako zwycięzca awansował do Mistrzostw Polski. Końcowe wyniki pierwszej trójki:

1. Barłomiej Juszczyk -  SKS Kusy Kraków 163 cm
  2. Łukasz Maślanka  - MLUKS Tarnów 163 cm
  3. Krzysztof Dziurgot MUKLA Dębica 160 cm

W tych samych zawodach startowała też inna nasza uczennica, Gabriela Zaucha. Sztafeta 4 x 100 m z jej udziałem zajęła 5 miejsce w stawce 8 drużyn.

a 7 dni później …..ZŁOTO !!!!

w niedzielę 17 września w Krakowie doszło do rewanżu w Mistrzostwach Małopolski Młodzików w LA. Tym razem Łukasz Maślanka przeskoczył swojego rywala i wynikiem 161 cm zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Małopolski w skoku wzwyż. .                                       Końcowe wyniki pierwszej trójki:

1. Łukasz Maślanka  -     MLUKS Tarnów  161 cm
  2. Barłomiej Juszczyk -   SKS Kusy Kraków 155 cm
  3. Kacper Świerz -            UKS Kobylanka   155 cm

Łukasz startował również w konkursie skoku w dal i doskoczył tuż za podium. Wynikiem 5,00 m zajął 4. miejsce.