foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Historia Gimnazjum

 

     Zgodnie z założeniami reformy ustroju szkolnego Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej zostało utworzone z dniem 1 września 1999 r. Powołanie naszej szkoły zostało poprzedzone podjęciem przez Radę Gminy w Tarnowie szeregu uchwał nadających gimnazjum ramy prawne i organizacyjne. Pierwszym działaniem było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych gimnazjów na terenie Gminy Tarnów oraz określenie ich obwodów ( miało to miejsce 5 marca 1999 r.). W wyniku ustalonego planu nasze gimnazjum miało swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, oddział zaś w Szkole Podstawowej nr 2 w tej samej miejscowości. Szkoła więc początkowo mieściła się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o 3 km.

      Dla publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej obwód stanowi obszar trzech sołectw: Wola Rzędzińska - sołectwa nr 1 i 2 oraz sołectwo Jodłówka Wałki. Oznacza to, że do naszego gimnazjum uczęszcza młodzież z dwóch miejscowości - Woli Rzędzińskiej i Jodłówki Wałek. Następnie 31 marca 1999 r. podjęto uchwałę w sprawie założenia i organizacji Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej, nadając szkole akt założycielski, a w niecałe pół roku później Statut określający zasady funkcjonowania gimnazjum. Przez dwa kolejne lata nauki szkolnej nasze gimnazjum mieściło się w dwóch odrębnych budynkach. Utrudniało to pracę wszystkim: dyrekcji szkoły, nauczycielom i przede wszystkim uczniom, którzy nie mogąc być razem w jednej szkole, tak naprawdę się nie znali. 14 lutego 2001 r. podjęto decyzję, iż Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej będzie miało swoją siedzibę w wydzielonej części budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Tym samym rok szkolny 2001 - 2002 był pierwszym rokiem szkolnej nauki, gdzie byliśmy wreszcie razem w jednej szkole. Warunki nauki były początkowo trudne.

     Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum to dość liczna grupa, której należało stworzyć dobre i bezpieczne warunki pracy, zabawy i wypoczynku. Po części się to udało. Systematycznie szkołę remontowano, modernizowano. Ostatnie prace remontowe, jakie zostały przeprowadzone w czasie wakacji ( kompleksowa wymiana okien w całym budynku, kapitalny remont szkolnych łazienek, wymiana wykładzin), czynią z naszej szkoły nowoczesną, funkcjonalną i bezpieczną placówkę oświatową. Duża w tym zasługa Wójta Gminy Tarnów mgr. inż. Krzysztofa Madeja, Zarządu i Rady Gminy Tarnów. Nie wolno zapomnieć o wielkim osobistym zaangażowaniu Dyrektora Szkoły mgr. Józefa Lazarowicza, który od początku kieruje tą placówką. 30 sierpnia 2002 r. Rada Gminy w Tarnowie na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego podjęła uchwałę o nadaniu Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej imienia Księdza Władysława Kowalczyka. Uroczystość nadania imienia odbyła się 15 października 2002 r.


 

 

 

PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI i PROGRAMY NAUCZANIA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003301954
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
171
580
4280
4891
22336
22922
3301954

Prognoza na dzisiaj
744


Twój IP:54.144.75.212

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ