Historia gimnazjum

foto1
KOMPLEKS SZKOLNY Z BASENEM, BOISKAMI, SALĄ FILMOWĄ I ŚWIETLICĄ
foto1
MIŁA I KOMFORTOWA ATMOSFERA
foto1
SPRAWNOŚĆ, ZDROWIE I KONDYCJA FIZYCZNA
foto1
CENTRUM REKREACJI WODNEJ
foto1
SPORTOWA ATMOSFERA
Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Historia Gimnazjum

 

     Zgodnie z założeniami reformy ustroju szkolnego Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej zostało utworzone z dniem 1 września 1999 r. Powołanie naszej szkoły zostało poprzedzone podjęciem przez Radę Gminy w Tarnowie szeregu uchwał nadających gimnazjum ramy prawne i organizacyjne. Pierwszym działaniem było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych gimnazjów na terenie Gminy Tarnów oraz określenie ich obwodów ( miało to miejsce 5 marca 1999 r.). W wyniku ustalonego planu nasze gimnazjum miało swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, oddział zaś w Szkole Podstawowej nr 2 w tej samej miejscowości. Szkoła więc początkowo mieściła się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o 3 km.

      Dla publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej obwód stanowi obszar trzech sołectw: Wola Rzędzińska - sołectwa nr 1 i 2 oraz sołectwo Jodłówka Wałki. Oznacza to, że do naszego gimnazjum uczęszcza młodzież z dwóch miejscowości - Woli Rzędzińskiej i Jodłówki Wałek. Następnie 31 marca 1999 r. podjęto uchwałę w sprawie założenia i organizacji Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej, nadając szkole akt założycielski, a w niecałe pół roku później Statut określający zasady funkcjonowania gimnazjum. Przez dwa kolejne lata nauki szkolnej nasze gimnazjum mieściło się w dwóch odrębnych budynkach. Utrudniało to pracę wszystkim: dyrekcji szkoły, nauczycielom i przede wszystkim uczniom, którzy nie mogąc być razem w jednej szkole, tak naprawdę się nie znali. 14 lutego 2001 r. podjęto decyzję, iż Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej będzie miało swoją siedzibę w wydzielonej części budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Tym samym rok szkolny 2001 - 2002 był pierwszym rokiem szkolnej nauki, gdzie byliśmy wreszcie razem w jednej szkole. Warunki nauki były początkowo trudne.

     Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum to dość liczna grupa, której należało stworzyć dobre i bezpieczne warunki pracy, zabawy i wypoczynku. Po części się to udało. Systematycznie szkołę remontowano, modernizowano. Ostatnie prace remontowe, jakie zostały przeprowadzone w czasie wakacji ( kompleksowa wymiana okien w całym budynku, kapitalny remont szkolnych łazienek, wymiana wykładzin), czynią z naszej szkoły nowoczesną, funkcjonalną i bezpieczną placówkę oświatową. Duża w tym zasługa Wójta Gminy Tarnów mgr. inż. Krzysztofa Madeja, Zarządu i Rady Gminy Tarnów. Nie wolno zapomnieć o wielkim osobistym zaangażowaniu Dyrektora Szkoły mgr. Józefa Lazarowicza, który od początku kieruje tą placówką. 30 sierpnia 2002 r. Rada Gminy w Tarnowie na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego podjęła uchwałę o nadaniu Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej imienia Księdza Władysława Kowalczyka. Uroczystość nadania imienia odbyła się 15 października 2002 r.


 

 

 

PONIŻEJ LOSOWE NEWS'Y Z RÓŻNYCH KATEGORII

  

PODRĘCZNIKI 2017/2018

STOŁÓWKA

ŚWIETLICA

LICZNIK ODSŁON

003112518
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
60
174
1767
2224
5810
7561
3112518


Twój IP:54.198.126.110

NAJNOWSZE VIDEO

HYMN SZKOŁY

MAŁOPOLSKA SZKOŁA Z PASJĄ