foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2021/2022

 

Otwarcie basenu

21 maja 2011 r.


Oddanie basenu poświęcenie i uroczyste otwarcie


Otwarcie basenu rehabilitacyjnego w Woli Rzędzińskiej - program artystyczny


Występ Moniki Płanety


Obiekt budowany był przez blisko trzy lata i kosztował prawie 5 milionów złotych. Jak większość gminnych inwestycji basen współfinansowany był ze środków zewnętrznych – blisko 650 tysięcy złotych wyasygnował na ten cel Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaangażowanie PRFRON jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem obiekt przede wszystkim ma służyć rehabilitacji – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

- Kiedy przystępowaliśmy do budowy basenu, pojawiały się głosy, żeby wybudować basen wyczynowy. Nie zdecydowaliśmy się na to z kilku powodów – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - Przede wszystkim basen wyczynowy kosztowałby nie pięć, ale dwadzieścia milionów złotych, nie mówiąc już o kosztach jego utrzymania. A my za takie pieniądze jesteśmy w stanie wybudować cztery duże obiekty sportowe. Ponadto uznaliśmy, że nie ma sensu budować obiektu, który jest dostępny w mieście – w odległości kilku kilometrów. A nam przede wszystkim chodziło o naukę pływania dla dzieci i młodzieży oraz rehabilitację – zarówno dzieci, jak i dorosłych. A do realizacji takich celów nasz basen jest w sam raz – konkluduje włodarz Gminy Tarnów.

Niecka basenu główna ma wymiary 10 na 16,6 metra i została wykonana ze blachy kwasoodpornej według najnowszych technologii. Powierzchnia lustra wody wynosi 166,7 m2. Na ścianie przy basenie umieszczone zostały urządzenia rehabilitacyjne: dwie wylewki do masażu kręgosłupa, trzy dysze do wzmacniania mięśni i ławka powietrzna. W osobnym pomieszczeniu zlokalizowana została jest sauna, a cały obiekt dwupiętrowy w pełni przystosowany został dla potrzeb osób osób niepełnosprawnych. Basen jest budynkiem wolnostojącym, z odrębnym wejściem, ale można dostać się do niego bezpośrednio ze szkoły połączeniem przez salę gimnastyczną. - Dzięki temu dzieci i młodzież udające się na lekcje wychowania fizycznego na basenie nie muszą wychodzić na zewnątrz – podkreśla administrujący basenem Józef Lazarowicz, dyrektor wolańskiego gimnazjum.

Obiekt tak naprawdę służy mieszkańcom już od 28 lutego, a z jego uroczystym otwarciem celowo poczekano do obchodów stulecia szkolnictwa w tej części Woli Rzędzińskiej. - Chcemy uroczystym otwarciem basenu zainaugurować cały cykl imprez związanych z wiekiem edukacji na „Podlesiu” - zaznacza dyrektor Józef Lazarowicz.

Już po pierwszych miesiącach nieoficjalnego jeszcze funkcjonowania widać, że była to inwestycja trafiona i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak podkreśla dyrektor Józef Lazarowicz, zwiększenie zakresu usług rehabilitacyjnych jest tylko kwestią czasu. - Już od nowego roku szkolnego z basenu korzystać będą dzieci i młodzież z całej gminy, dopóki nie wybudujemy dwóch pozostałych planowanych basenów – dodaje wójt Grzegorz Kozioł. A to, zdaniem gminnego włodarza, jest również wyłącznie kwestią czasu. Wykonane już zostały projekty basenów w Zbylitowskiej Górze i Tarnowcu.- Czekamy na kolejne programy z UE, abyśmy mogli sięgnąć po środki na ich budowę –podkreśla Wójt Gminy Tarnów.

 

żródło: http://www.tarnowianin.com/n/wiadomosci/866/wola_rzedzinska_w_sobote_otwarcie_basenu_

TEST PRĘDKOŚCI TWOJEGO INTERNETU


Powered by SpeedTest.pl

POGODA W TARNOWIE

LICZNIK ODSŁON STRONY

004750690
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
1325
1466
9807
16301
51366
57715
4750690

Prognoza na dzisiaj
2208

Online (5 minutes ago):12
12 guests

Twój IP:3.238.72.122
  1. NASZA LOKALIZACJA
  2. WAŻNE LINKI
  3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev