foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2021/2022
Filtr
 • DOMINIK STARZYK DRUGI W POLSCE

   

           Dnia 16. czerwca zespół Pałacu Młodzieży Tarnów z uczniem kl. 3 b Dominikiem Starzykiem w składzie, brał udział w Finale Pucharu Polski Młodzików w Piłce Ręcznej. Jego zespół zajął 2 miejsce.

  W półfinale pokonali gospodarzy zespół Vive Kielce, by w finale ulec Pogoni Zabrze.

  Klasyfikacja turnieju:

  1. POGOŃ ZABRZE
  2. PM TARNÓW
  3. CHROBRY GŁOGÓW
  4. VIVE KIELCE

                               

             Od stycznia DOMINIK jest zawodnikiem kadry Województwa Małopolskiego. Poniżej na zdjęciu na podium 4 od prawej wraz z kolegami z PM Tarnów.

   

   

  GRATULUJEMY, ŻYCZYMY ZDROWIA, POWODZENIA I DALSZYCH SUKCESÓW!!!

   

   

   

   

 •            DWA MEDALE OLI ZAUCHY

  W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA !!!

   

             W rozegranych w sobotę, 15 września na stadionie Błękitnych w Tarnowie Mistrzostwach Małopolski w Lekkiej Atletyce uczennica klasy 5 naszej Szkoły Ola Zaucha, w deszczu i chłodzie zdobyła 2 medale. SREBRO w biegu na 60 metrów i BRĄZOWY medal w biegu na 500 m. W tych zawodach startowała również Monika Lis uczennica klasy 6.

  OLA od lutego jest zawodniczką sekcji lekkoatletycznej MLUKS Tarnów.

   

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW.

   

   

   

 • Sukcesy pierwszaków w roku szkolnym 2017/2018
          W  kończącym  się  roku  szkolnym  pierwszaki   z  klas  I a  i  I b  rywalizowały  ze  sobą  w  wielu  konkursach. Odbył  się  konkurs  czytelniczy, ortograficzny, szybkiego  liczenia  w  zakresie  20  i  szybkiego  czytania. W  konkursie  czytelniczym  zwyciężyli:
  I  miejsce - Hubert  Strojny  kl. I b, II  miejsce - Karolina  Marek kl. I b  i  Julia  Prendota  kl. I b, III  miejsce- Małgorzata  Karasińska  kl.  I a, IV  miejsce - Dominika  Bęben  kl. I a. Konkurs  ortograficzny  zakończył  się  następująco:
  I  miejsce - Zuzanna  Pobiegło  kl. I b,  II  miejsce - Małgorzata  Karasińska  kl. I a, III  miejsce - Mateusz  Kołton  kl. I a  i  Karolina  Marek  kl. I b.
  Oprócz  tego  w  klasie   I a  odbył  się  konkurs  szybkiego  liczenia  do  20. Zwyciężyli:
  I  miejsce -  Mateusz  Mróz, II  miejsce - Gabriela  Kozioł,  III  miejsce - Małgorzata  Karasińska,  IV  miejsce - Natalia  Mleczko , wyróżnienie - Mateusz  Kołton. 
  Podobny  konkurs  odbył  się  w  klasie  I b. W  szybkim  liczeniu  najlepsi  byli:
  I  miejsce - Zuzanna  Pobiegło  i  Hubert  Strojny, II  miejsce - Krystian  Prendota, III  miejsce - Ilona  Bród. Ostatnim  konkursem  był  konkurs  szybkiego  czytania  w  klasie  I b. Najlepsi  to:
  I  miejsce- Zuzanna  Pobiegło, II  miejsce - Adrian  Koziol, III  miejsce - Krystian  Prendota, Karolina  Marek  i  Magdalena  Wrona.
  Obie  wychowawczynie  gratulują  swoim  uczniom  sukcesów.
   
   
 •  

  Rekord młodego płotkarza

   

  Rozmowa z Jakubem Mordylem, biegaczem AZS AWF Kraków

  - Podczas meczu lekkoatletycznego w Krakowie Polska – Czechy – Słowenia – Węgry do lat 23 wygrał Pan bieg na 400 m przez płotki w bardzo dobrym czasie 50,17…

  - Forma jest, pogoda była korzystna, słoneczna, z moim trenerem Andrzejem Gizą postanowiliśmy, że pobiegnę na maksa. W dodatku mamy w Krakowie szybką bieżnię, ten tartan sprzyja biegaczom. Pobiłem swój rekord życiowy o 0,57 s, to dużo, a co ważne uzyskałem minimum PZLA (50,40) na sierpniowe mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie.

  - Bieganie na maksa też wymaga pewnej sztuki…

  - Tak, zacząłem spokojnie, kontrolowałem bieg, a na przedostatnim wirażu już prześcignąłem rywali. Tylko Czech Mueller jeszcze się trzymał, ale na ostatniej prostej szybko dałem radę.

  - Wzrost, 194 cm, jest Pana dużym atutem!

  - Jak najbardziej, łatwiej mi pokonywać płotki (śmiech). Dla niższych zawodników są większą przeszkodą. Tak więc warunki fizyczne mi sprzyjają. Nie tylko wzrost, moim atutem jest wytrzymałość na całym dystansie.

   - Ten sezon ma Pan udany, poza płotkami ustanowił Pan rekord życiowy na 400 m płaskie 47,53, a w trakcie młodzieżowych mistrzostw Polski w Sieradzu wygrał i bieg płotkarski, i z kolegami z AZS AWF sztafetę.

  - Jestem zadowolony z tych miesięcy. Choć formalnie jeszcze jestem w kategorii młodzieżowej, mam 22 lata, mój nowy rekord w płotkach otwiera mi to drogę do mistrzostw Europy seniorów w Berlinie. Na razie minimum do tych zawodów ma w kraju Patryk Dobek z MKLz Szczecin oraz ja. Jechać może trzech zawodników z jednej konkurencji. Mistrzostwa Polski wśród seniorów w Lublinie 20-22 lipca będą najważniejszym egzaminem, jak zajmę wysokie miejsce, zdobędę wyjazd do Berlina. Bardzo ucieszyłbym się, to byłby mój debiut w europejskiej elicie. Za rok interesuje mnie Uniwersjada, potem ambicją będą igrzyska w Tokio. Jedyny kłopot, to ból ścięgna Achillesa. Nie eliminuje mnie to z biegania, ale po sezonie muszę to wyleczyć.

  - Kariera sportowa stoi otworem, a jak się zaczęła?

  - Pochodzę z Woli Rzędzińskiej pod Tarnowem. Do płotków namówili mi 5 lat temu trenerzy Andrzej Giza i Jerzy Kaduszkiewicz. Startowałem najpierw pod okiem trenera Piotra Styczyńskiego, z kolei u Ryszarda Jasicza w MLUKS Tarnów. Teraz należę do klubu krakowskich akademików, bo jestem studentem. Przede mną obrona licencjatu z ekonomii na Uniwersytecie Rolniczym.

  Rozmawiał: Jan Otałęga

   

  JAKUB MORDYL – KRÓTKO O SOBIE…

   

  Moje rekordy życiowe:

  400 m ppł - 50,74 s

  400m - 47,53 s

  200m - 22,14 s

  100m - 11,08 s

  Wszystkie rekordy życiowe mam z tego sezonu. 

  Osiągnięcia 2016:

  - 9 miejsce w Mistrzostwach Polski u-23 na 110 m ppł (czas 14:91)

  Osiągnięcia 2017

  - 6 miejsce w Mistrzostwach Polski u-23 na 110 m ppł (czas 15:35)

  Osiągnięcia 2018

  - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski u-23 na 400 m ppł (czas 51:46)

  - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski u-23 w sztafecie 4x400 (czas 3:14,89)

  - 1 miejsce meczu międzynarodowym Polska – Czechy – Węgry - Słowenia) i czasem 50,17s wypełnienie minimum PZLA na ME seniorów w Berlinie.

  Obecnie posiadam 2. wynik wśród seniorów na 400 metrów przez płotki i będę walczył o medal w MP Seniorów w Lublinie, które odbędą się w dniach 20-22.07.2018r. ( Kuba w tych zawodach zajął 2. miejsce – dop. P.S)

  Będę też walczył o minimum na ME Seniorów w Berlinie, które wynosi 50.40, czyli brakuje mi 0,34s.

  W niedzielę startuje w Krakowie na meczu międzynarodowym Polska-Czechy - Węgry-Słowenia. (W tych zawodach Kuba uzyskał minimum PZLA na ME w Berlinie – dop. P.S)

  MOJE PLANY NA SEZON 2018

  Dostałem informację, że od października będę włączony do szkolenia centralnego (kadra narodowa seniorów). 

  Głównym celem na ten sezon jest uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy do Berlina. ( Kuba startował w ME w Berlinie, ale ni awansował do półfinału)

  Mój cel na przyszły rok 2019:

  Awans do reprezentacji na Uniwersjadę (Mistrzostwa Świata studentów we Włoszech) oraz walka o jak najlepszy rezultat, najlepiej poniżej 50 sek. 

  Pozdrawiam serdecznie nauczycieli i moich młodszych kolegów z Gimnazjum i SP 2 w Woli Rzędzińskiej - Kuba Mordyl.

  Ta rozmowa miała miejsce na początku lipca, stąd moje dopiski o wynikach Kuby –  Piotr Styczyński.

 • KSM – czy warto?

  W tym tygodniu na lekcjach religii uczniów klas gimnazjalnych odwiedzili goście. Do każdej klasy przybyli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej. Młodzież KSM-u zaprezentowała pantomimę o walce dobra ze złem w życiu młodego człowieka. Pokusy zagrażające dobru w sercu chłopaka czy dziewczyny zostają pokonane przez ofiarę i miłość Chrystusa. Ta inscenizacja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy nagrodzili aktorów brawami. KSM-owicze przygotowali też krótką prezentację, w której przedstawili cele istnienia grupy oraz podejmowane w Kościele i przy parafii dzieła. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć, że działalność KSM to nie tylko chwile poświęcone dla Chrystusa na modlitwie i adoracji, ale także chwile dla Chrystusa we wspólnocie, poświęcone dobru czynionemu dla bliźniego, to także chwile spontanicznej radości i wzajemnego dzielenia się talentami. Spotkania w klasach kończyły się integracyjnymi tańcami, którym towarzyszyło wiele radości. Uczniowie gimnazjum otrzymali oczywiście zaproszenie i zachętę, aby swój wolny czas wykorzystać mądrze przychodząc na spotkania i stając się członkiem KSM-u. (HCH)

   

   

   

 • Wakacje na sportowo absolwenta naszego Gimnazjum - Bartosza Pawia

            Po sukcesach z drużyną piłki ręcznej Pałacu Młodzieży Tarnów –( 7-8. miejsce w MP Juniorów Młodszych), Bartek został powołany do reprezentacji województwa Małopolskiego na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W  lipcu, w Ostrołęce 16 reprezentacji wojewódzkich przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza  Polski w piłce ręcznej. Po dwóch zwycięstwach w grupie z reprezentacją Pomorskiego 21: 18 i Podkarpackiego 36:8 drużyna naszego województwa awansowała do kolejnej fazy turnieju. Tutaj czekali mocniejsi rywale, a i szczęścia zabrakło. Kolejne porażki z drużynami z : Kujawsko- Pomorskiego, Mazowieckiego(jedną bramką) i Śląskiego pozwoliło reprezentacji Małopolski zająć 8 miejsce w turnieju. Bartek był podstawowym zawodnikiem zespołu, grał we wszystkich meczach i strzelił 15 bramek. Pozostał niedosyt.

  Ale 8. miejsce w Polsce to duży sukces młodych piłkarzy ręcznych. Jak zapewnia sam Bartek ,, w przyszłym roku celujemy w czwórkę”. To ambitny, ale i realny cel. Młodzi sportowcy, którzy stawiają sobie wysokie cele, ciężko pracują i mocno w to wierzą – osiągają najwyższe laury.

   

  Gratulujemy i życzymy zdrowia, sukcesów w nowej szkole i na parkietach całej Polski i nie tylko.

 • O włos od awansu…….

  do  Finału Mistrzostw Polski Młodzików był Łukasz Maślanka uczeń kl. 3 b naszego gimnazjum. W Rzeszowie, 10 września, w zawodach lekkoatletycznych zajął 2. miejsce w skoku wzwyż. Łukasz skoczył 163 cm, tyle samo co inny  zawodnik z Krakowa.  W dogrywce jego rywal Barłomiej Juszczyk z SKS Kusy Krakówokazał się lepszy i jako zwycięzca awansował do Mistrzostw Polski. Końcowe wyniki pierwszej trójki:

  1. Barłomiej Juszczyk -  SKS Kusy Kraków 163 cm
  2. Łukasz Maślanka  - MLUKS Tarnów 163 cm
  3. Krzysztof Dziurgot MUKLA Dębica 160 cm

            W tych samych zawodach startowała też inna nasza uczennica, Gabriela Zaucha. Sztafeta 4 x 100 m z jej udziałem zajęła 5 miejsce w stawce 8 drużyn.

   a 7 dni później …..ZŁOTO !!!!

        w niedzielę 17 września w Krakowie doszło do rewanżu w Mistrzostwach Małopolski Młodzików w LA. Tym razem Łukasz Maślanka przeskoczył swojego rywala i wynikiem 161 cm zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Małopolski w skoku wzwyż. .                                       Końcowe wyniki pierwszej trójki:

  1. Łukasz Maślanka  -     MLUKS Tarnów  161 cm
  2. Barłomiej Juszczyk -   SKS Kusy Kraków 155 cm
  3. Kacper Świerz -            UKS Kobylanka   155 cm

   

  Łukaszstartował również w konkursie skoku w dal i doskoczył tuż za podium. Wynikiem 5,00 m zajął 4. miejsce.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.. Mistrzostwach Świata

  w dalekich Chinach już w październiku.

   

   

 • Srebrne medale na Indywidualnej Lidze LA

   

  W czwartek 29 września 2016 r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe w ramach współzawodnictwa młodzieży gimnazjalnej. 

  Na stadionie miejskim w Mościcach rozegrano Indywidualną Iigę Lekkoatletyczną. Nasi chłopcy mogą pochwalić się nielada sukcesem zdobywając II miejsce w sztafecie szwedzkiej. W konkurencji indywidualnej pchnięcia kulą taki sam krążek zdobył Łukasz Maślanka.

  Szczegółowe sprawozdanie z zawodów znajduje się TUTAJ

   

   

   

   

   

  Gratulujemy !

   

   

   

   

 • "Odblaskowa szkoła"

   

   

  Priorytetem działań w naszej szkole jest BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW. Dlatego też ponownie dołączyliśmy do grupy szkół włączających się do projektu MAŁOPOLSKIEJ POLICJI  "ODBLASKOWA SZKOŁA"

   

  Grupa nauczycieli opracowała listę zadań  konkursowych i harmonogram ich wykonania. Zadania zostały rozpisanie na dwa miesiące intensywnych działań oraz przydzielono osoby odpowiedzialne za ich realizację.

   

  Pierwsze zadanie rozpoczął Pan Jan – od 2 września zapewnia bezpieczne przechodzenie przez jezdnię uczniom naszej  całej szkoły. Pewniej  czują się też osoby starsze, którzy pod jego opieką pokonują skrzyżowanie w okolicy szkoły.

  W następnym tygodniu wszyscy uczniowie klas 1-6 zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Dziękujemy za ich sponsorowanie Państwu Jadwidze i Marianowi Partykom. Sprawdziliśmy również czy wszystkie tornistry naszych uczniów mają elementy odblaskowe. Gdy ich brakowało uzupełnialiśmy odblaskowymi gadżetami.

  Kolejne działanie to konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-4 „Niebezpieczne sytuacje na drogach”. Prace zostały wyeksponowanie w klasach i ocenione przez specjalne jury.

   

  W każdej klasie uczniowie wykonali gazetki tematyczne „ Noś odblaski będziesz bezpieczny”

  Nasze działania rozpropagowaliśmy w środowisku. Zachęciliśmy seniorów by również zadbali o swoje bezpieczeństwo. W czasie Nabożeństwa Fatimskiego – 13 września, grupa uczniów przekazała naszym seniorom odblaskowe opaski. Za wsparcie w tej akcji dziękujemy ks. Proboszczowi S. Szufnarze oraz naszej katechetce s. Halinie Chojnackiej. Akcja ta była możliwa ponieważ Urząd Starostwa Powiatowego przekazał na nasze potrzeby 100 opasek odblaskowych – za co bardzo DZIĘKUJEMY.

   

  „Bądź bezpieczny na drodze” to akcja jaką przeprowadzili  14 września tarnowscy Policjanci dla uczniów najmłodszych klas. Razem z firmą PSB Sufigs popularna „MRÓWKA”, która przekazała dla naszych uczniów 30 kamizelek odblaskowych, uczyli naszych uczniów bezpiecznego przechodzenie przez jezdnię. Pani Policjantka przypomniała dzieciom również o innych niebezpiecznych sytuacjach z jakimi mogą się zetknąć w domu, szkole, na ulicy w kontaktach z nieznajomymi ludźmi.

  Relacja z szkolenia na skrzyżowaniu opublikowana została z piątkowym numerze GAZETY KRASKOWSKIEJ(21 września br) 

   

   

   

   

 • Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  dla wolańskich nauczycieli


   

   

  Miło nam poinformować, że nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej: Agnieszka Grzegórzek-Zająci Mariusz Widawski zostali laureatami 8. Edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Edukacja młodego widza.

   

  Wręczenie nagród miało miejsce podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody wręczane w kilkunastu kategoriach za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej.

   

   

 •  

  30 tysięcy złotych dla Pracowni Filmoteki Szkolnej

  w Woli Rzędzińskiej

   

   

   fot. Jan Bogacz, TVP SA

   

  28 września w TVP1 odbył się 3. Wielki Test o Polskim Filmie. Współorganizatorem wydarzenia był Polski Instytut Sztuki Filmowej. Laureatami testu zostali Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz.

   

  Dyrektor PISF-u Agnieszka Odorowicz pogratulowała zwycięzcom w warszawskim studio TVP i wspólnie z prezesem TVP Januszem Daszczyńskim wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz czek na 30000 zł.

   

  Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz podarowali wygraną przez siebie kwotę Pracowni Filmoteki Szkolnej w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. ks. Władysława Kowalczyka w Woli Rzędzińskiej.

   

  Pracownia Filmoteki Szkolnej w wolańskim gimnazjum działa od marca 2014 roku. Opiekunami Pracowni są nauczyciele szkoły – liderzy Filmoteki Szkolnej w województwie małopolskim – Agnieszka Grzegórzek - Zając i Mariusz Widawski, którzy od roku 2009 prowadzą zajęcia z edukacji filmowej.

   

  Źródło: https://www.pisf.pl/aktualnosci/wiadomosci/zwyciezcy-3-wielkiego-testu-o-polskim-filmie

   

 • ARTUR CIOCHOŃ - MISTRZEM POWIATU TARNOWSKIEGO

  w indywidualnych biegach przełajowych

   

   

   

  28 WRZEŚNIA 2015 ROKU  na terenach tarnowskiego TOSiR'u uczeń naszego gimnazjum Artur Ciochoń uzyskał awan do finału wojewódzkiego zdobywając I miejsce w finale powiatowym w indywidualnych biegach przełajowych.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 7 października w Nowym Targu.

   

 •  
  Wyniki Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej
  w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej,
  Tarnów – Mościce, dnia 22 września 2015 roku
   
  Dziewczęta
  100 m
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  14.
  16.
  17.
  18.
  18.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  25.
  26.
  27.
  28.
  p.k.
   
  Jankosz Anna
  Klimek Monika
  Sosnowska Wiktoria
  Stano Klaudia
  Burnat Agnieszka
  Nalezińska Ola
  Koniuszy Klaudia
  Zięba Natalia
  Schabowska Kinga
  Grzyb Weronika
  Bawołek Katarzyna
  Pająk Katarzyna
  Kuklińska Julia
  Wzorek Aleksandra
  Radoń Aleksandra
  Adamiak Izabela
  Kwaśna Kamila
  Liro Katarzyna
  Szpak Joanna
  Nowak  Adrianna
  Spinda  Iza
  Jackowska  Julia
  Pojasek Paulina
  Mierzwa Patrycja
  Wojdak Emilia
  Migoń  Karolina
  Kierońska Weronika
  Majka Natalia
  Zielińska Paulina
  2001
  2000
  2001
  2000
  2000
  2001
  2002
  -
  2001
  2001
  2000
  2002
  2001
  2000
  2000
  2001
  2002
  2001
  2001
  2000
  2000
  2002
  2001
  2001
  2002
  2001
  2002
  2000
  2002
  Zakliczyn
  Wojnicz
  Tuchów
  Wola Rzędzińska
  Pleśna
  Wojnicz
  Gromnik
  Gromnik
  Tuchów
  Jastrzębia
  Ciężkowice
  Wola Rzędzińska
  Plesna
  Zakliczyn
  Żabno
  Pleśna
  Gromnik
  Żabno
  Zakliczyn
  Zakliczyn
  Radłów
  Radłów
  Radłów
  Gromnik
  Radłów
  Gromnik
  Gromnik
  Żabno
  Wola Rzędzińska
  14,26 s
  14,47 s
  14,60 s
  14,71 s
  14,85 s
  15,00 s
  15,02 s
  15,46 s
  15,48 s
  15,55 s
  15,59 s
  15,64 s
  15,77 s
  15,79 s
  15,79 s
  15,84 s
  15,87 s
  15,98 s
  15,98 s
  16,02 s
  16,24 s
  16,36 s
  16,55 s
  16,62 s
  16,74 s
  16,85 s
  16,98 s
  17,24 s
  16,31 s
   
  300 m
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
   11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
   20.
  22.
  23.
  24.
   
  Knapik Anna
  Buratowska Paulina
  Krawczyk Kornelia
  Bieniaś Gabriela
  Radoń Aleksandra
  Majcher Weronika
  Sikoń Adrianna
  Ozga  Patrycja
  Podolińska Kamila
  Partyka  Angelika
  Kaczka  Patrycja
  Liro Katarzyna
  Kusio Karolina
  Nosek  Kinga
  Piekarz Klaudia
  Strojna  Justyna
  Pławecka Natalia
  Osysko Joanna
  Pająk Karolina
  Pojasek Paulina
  Majka Natalia
  Kozioł Oliwia
  Grzyb Weronika
  Piszczek Marta
  2000
  2002
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2002
  2001
  2000
  2002
  2001
  2000
  Tuchów
  Gromnik
  Wojnicz
  Wojnicz
  Żabno
  Ciężkowice
  Zakliczyn
  Pleśna
  Jastrzębia
  Radłów
  Gromnik
  Żabno
  Wojnicz
  Wola Rzędzińska
  Radłów
  Zakliczyn
  Zakliczyn
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Radłów
  Żabno
  Wola Rzędzińska
  Jastrzębia
  Ciężkowice
  52,20 s
  52,55 s
  52,97 s
  53,28 s
  53,34 s
  53,92 s
  54,48 s
  54,73 s
  54,79 s
  54,92 s
  55,16 s
  55,28 s
  55,59 s
  55,85 s
  55,94 s
  56,18 s
  56,34 s
  56,86 s
  56,94 s
  58,31 s
  58,31 s
  58,60 s
  59,24 s
  59,58 s
   
                                                               
   
                                                                             600 m
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
   
   
  Drwal Sara
  Gryl Gabriela
  Lampa Irena
  Wojtanowska Karolina
  Biedroń Sandra
  Jasińska Patrycja
  Kuta Katarzyna
  Plebanek  Weronika
  Wojnicka Joanna
  Gądek Gabriela
  Nosek Karolina
  Paw Patrycja
  Oleksyk Marta
  Kwaśna Marcelina
  Bartkiewicz Beata
  Rzepka Wiktoria
  Kuropatwa Magdalena
  Rzepka Marzena
  Zielonka Joanna
  Zielińska Paulina
  Martyka Weronika
  Śmiertka Ilona
  Krupa Karolina
  Grabka  Wiktoria
  2001
  2000
  2001
  2001
  2000
  2002
  2000
  2001
  2000
  2000
  2002
  2000
  2000
  2000
  2001
  2002
  2000
  2001
  2002
  2002
  2001
  2001
  2001
  2001
  Pleśna
  Wojnicz
  Jastrzębia
  Tuchów
  Wojnicz
  Zakliczyn
  Wola Rzędzińska
  Pleśna
  Wojnicz
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  Gromnik
  Tuchów
  Radłów
  Ciężkowice
  Gromnik
  Zakliczyn
  Wola Rzędzińska
  Pleśna
  Jastrzębia
  Radłów
  Radłów
  1:58,96 min
  1:59,10 min
  1:59,23 min
  2:00,36 min
  2:01,28 min
  2:03,23 min
  2:04,51 min
  2:05,33 min
  2:05,91 min
  2:07,52 min
  2:07,65 min
  2:09,58 min
  2:11,77 min
  2:12,53 min
  2:12,70 min
  2:15,23 min
  2:17,24 min
  2:17,28 min
  2:18,62 min
  2:19,40 min
  2:22,82 min
  2:24,33 min
  2:27,99 min
  2:29,90 min
   
   
   
   
   
                                                                       Skok w dal
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
   
  Jankosz Anna
  Klimek Monika
  Stano Klaudia
  Klimek Marta
  Spinda Iza
  Armatys Aleksandra
  Sosnowska Wiktoria
  Kuklińska Julia
  Seremet Łucja
  Kwaśna Kamila
  Szpak Joanna
  Piekarz Klaudia
  Strojna Justyna
  Bawołek Katarzyna
  Koniuszy Klaudia
  Sikoń Adrianna
  Nowak Adrianna
  Ozga Patrycja
  Gonkowska Ewelina
  Podobińska Kamila
  Kierońska Weronika
  Skorupska Sylwia
  Domańska Gordana
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2001
  2001
  2002
  2002
  2001
  2000
  2000
  2000
  2002
  2001
  2000
  2001
  2000
  2001
  2002
  2000
  2000
  Zakliczyn
  Wojnicz
  Wola Rzędzińska
  Wojnicz
  Radłów
  Tuchów
  Tuchów
  Pleśna
  Radłów
  Gromnik
  Zakliczyn
  Radłów
  Zakliczyn
  Ciężkowice
  Gromnik
  Zakliczyn
  Zakliczyn
  Pleśna
  Wojnicz
  Jastrzębia
  Gromnik
  Zakliczyn
  Żabno
  4,55 m
  4,46 m
  4,38 m
  4,15 m
  4,15 m
  4,14 m
  4,04 m
  3,95 m
  3,90 m
  3,90 m
  3,80 m
  3,79 m
  3,65 m
  3,64 m
  3,63 m
  3,62 m
  3,59 m
  3,51 m
  3,38 m
  3,25 m
  3,25 m
  3,24 m
  3,17 m
   
   
                                                            
  Pchnięcie kulą /3 kg/
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  p.k.
   
  Wojdak Emilia
  Kolawa Justyna
  Nalezińska Ola
  Skarbowska Kinga
  Wójcik Magdalena
  Karaś Gabriela
  Tokarz Oliwia
  Zięba Natalia
  Wójcik Weronika
  Stolarz  Natalia
  Burnat Agnieszka
  Osuch Paulina
  Suchan Katarzyna
  Blacha Weronika
  Wąs Anna
  Skorupska Sylwia
  Seremet Łucja
  Majcher Anita
  Roszczyńska Dominika
  Adamiak Izabela
  Koza Weronika
  Moźdierz Angelika
  Domańska Gordana
  Nowak Adrianna
  2002
  2000
  2001
  2001
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2001
  2001
  2000
  2002
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  2000
  2000
  Radłów
  Wojnicz
  Wojnicz
  Tuchów
  Zakliczyn
  Wielka Wieś
  Wola Rzędzińska
  Gromnik
  Gromnik
  Wielka Wieś
  Pleśna
  Zakliczyn
  Zakliczyn
  Wojnicz
  Tuchów
  Zakliczyn
  Radłów
  Ciężkowice
  Żabno
  Pleśna
  Zakliczyn
  Radłów
  Żabno
  Zakliczyn
  8,49 m
  8,47 m
  8,11 m
  8,10 m
  8,03 m
  7,92 m
  7,54 m
  7,54 m
  7,45 m
  7,45 m
  7,45 m
  7,18 m
  7,10 m
  6,97 m
  6,83 m
  6,69 m
  6,66 m
  6,64 m
  6,60 m
  6,53 m
  6,50 m
  6,44 m
  6,17 m
  7,03 m
                 
  sztafety 4x100 m
   
  Lp
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
   
  Wojnicz
  Wola Rzędzińska
  Tuchów
  Zakliczyn
  Pleśna
  Gromnik
  Radłów
  58,58 s
  60,67 s
  62,25 s
  62,36 s
  63,01 s
  63,47 s
  64,13 s
   
   
  Chłopcy
   
                                                                            100 m
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  6.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  25.26.27.28.29.30.
  31.
  32.
  33.
  34.
  35.
  36.
  37.
  38.
  39.
  40.
   
  Biedroń Sebastian
  Kosiarski Karol
  Pliszka Jakub
  Wierzbicki Dawid
  Bania Dawid
  Barnaś Krzysztof
  Kiełbasa Kamil
  Patyk Mateusz
  Ciochoń Artur
  Kipiela Patryk
  Brożek Tomasz
  Salwa Jakub
  Kuczek  Jakub
  Oleśkiewicz Krystian
  Wajda Jakub
  Jackowski Szymon
  Kras Bartłomiej
  Malik Hubert
  Hołda Łukasz
  Tokarz Grzegorz
  Bajorek Jakub
  Piotrowski Krystian
  Jaśkiewicz Patryk
  Grabowski Konrad
  Padoł Michał
  Lis Patryk
  Kurek Patryk
  Bąk Marcin
  Król Miłosz
  Włodyka Arkadiusz
  Król Krystian
  Czermak Patryk
  Smagacz Rafał
  Drużkowski Łukasz
  Hebda  Sylwester
  Kijowski  Jakub
  Wałaszek Marcin
  Krakowski Klaudiusz
  Tatarczuch Patryk
  Turek Łukasz
  2000
  2001
  2001
  2001
  2000
  2001
  2000
  2000
  2002
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  2002
  2001
  2000
  2001
  2001
  2001
  2001
  2000
  2000
  2001
  2001
  2002
  2001
  2000
  Wojnicz
  Radłów
  Zakliczyn
  Radłów
  Wola Rzędzińska
  Gromnik
  Jastrzębia
  Tuchów
  Wola Rzdzińska
  Pleśna
  Pleśna
  Tuchów
  Radłów
  Pleśna
  Tuchów
  Wojnicz
  Gromnik
  Zakliczyn
  Jastrzębia
  Jastrzębia
  Gromnik
  Jastrzębia
  Wojnicz
  Wola Rzędzińska
  Ciężkowice
  Wojnicz
  Wielka Wieś
  Gromnik
  Zakliczyn
  Ciężkowice
  Żabno
  Zakliczyn
  Wola Rzędzińska
  Wielka Wieś
  Zakliczyn
  Żabno
  Żabno
  Zakliczyn
  Żabno
  Wola Rzędzińska
  12,71 s
  12,89 s
  13,08 s
  13,09 s
  13,15 s
  13,19 s
  13,19 s
  13,21 s
  13,25 s
  13,27 s
  13,28 s
  13,29 s
  13,45 s
  13,47 s
  13,50 s
  13,54 s
  13,56 s
  13,57 s
  13,59 s
  13,62 s
  13,64 s
  13,65 s
  13,68 s
  13,70 s
  13,75 s
  13,79 s
  13,80 s
  13,81 s
  13,88 s
  13,92 s
  14,05 s
  14,26 s
  14,29 s
  14,38 s
  14, 84 s
  14,87 s
  15,15 s
  15,20 s
  15,24 s
  15,29 s
   
   
   300 m
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  6.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  18.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  25.
  26.
  27.
  28.
  p.k.
  Burnóg Kamil
  Czwakiel Maciej
  Kras Michał
  Kiełbasa Kamil
  Gostek Jakub
  Kosman Grzegorz
  Król Krystian
  Bibro Mateusz
  Jackowski Szymon
  Kupisz Hubert
  Wierzbicki Dawid
  Sajdak  Kacper
  Kuczek  Jakub
  Hołda Łukasz
  Tokarz Grzegorz
  Potępa Mateusz
  Hołda Jakub
  Czermak Dominik
  Koza  Karol
  Leśniak Łukasz
  Tatarczuch Patryk
  Matuszewski Dominik
  Robak  Michał
  Haus  Andrzej
  Bąk Łukasz
  Malik Hubert
  Wiśniowski Grzegorz
  Hebda  Sylwester
  Czermak Piotr
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2000
  2001
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2001
  2000
  2001
   
  Wielka Wieś
  Wola Rzędzińska
  Ciężkowice
  Jastrzębia
  Wojnicz
  Wola Rzedzińska
  Żabno
  Wojnicz
  Wojnicz
  Radłów
  Radłów
  Tuchów
  Radłów
  Jastrzębia
  Jastrzębia
  Gromnik
  Jastrzebia
  Pleśna
  Gromnik
  Ciężkowice
  Żabno
  Gromnik
  Pleśna
  Zakliczyn
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  Gromnik
  Zakliczyn
  Zakliczyn
  42,08 s
  42,60 s
  43,26 s
  43,94 s
  44,11 s
  44,38 s
  44,38 s
  44,51 s
  44,72 s
  44,73 s
  45,25 s
  45,42 s
  44,38 s
  46,10 s
  46,72 s
  47,43 s
  47,64 s
  47,65 s
  47,65 s
  47,90 s
  48,56 s
  48,91 s
  49,49 s
  49,67 s
  51,53 s
  52,47 s
  52,89 s
  55,09 s
  49,53 s
    1000 m
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  25.
   
   
  Zabawa Kamil
  Banaś Wojciech
  Mikos  Arek
  Kukułka Bartłomiej
  Wolak Sławomir
  Kieroński Jakub
  Początko Eryk
  Roman  Piotr
  Starostka Dominik
  Bańka Piotr
  Marek Konrad
  Steczyński  Bartłomiej
  Migoń Bartłomiej
  Bryg  Grzegorz
  Nosek Dawid
  Molczyk  Jakub
  Wójcik Piotr
  Maślanka Łukasz
  Laska Kamil
  Suchan  Jakub
  Migoń Mateusz
  Kuk Nikodem 
  Gołąb Krystian
  Wardzała Jakub
  Postawa Dominik
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2000
  2002
  2000
  2002
  2001
  2001
  2001
  2000
  2001
  2002
  2001
   
  Wola Rzędzińska
  Wojnicz
  Tuchów
  Pleśna
  Zakliczyn
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Gromnik
  Pleśna
  Pleśna
  Tuchów
  Jastrzębia
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  Radłów
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Ciężkowice
  Gromnik
  Wojnicz
  Jastrzebia
  Wojnicz
  Wola Rzędzińska
  Radłów
  3:10,48 min
  3:10,93 min
  3:12,28 min
  3:14,41 min
  3:15,46 min
  3:15,94 min
  3:17,46 min
  3:20,76 min
  3:21,39 min
  3:22,54 min
  3:23,32 min
  3:24,09 min
  3:25,32 min
  3:30,26 min
  3:30,88 min
  3:31,49 min
  3:31,74 min
  3:32,81 min
  3:34,10 min
  3:36,32 min
  3:37,59 min
  3:37,82 min
  3:42,67 min
  3:46,19 min
  3,46,72 min
   
    Skok w dal
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  25.
  26.
  27.
  28.
  29.
  30.
  31.
  32.
  p.k.
  p.k.
   
   
  Biedroń Sebastian
  Salwa Jakub
  Kras Bartłomiej
  Katra Dawid
  Padoł Adrian
  Kosiarski Karol
  Pliszka Jakub
  Zaucha Szymon
  Hołda Jakub
  Grabowski Konrad
  Kołodziejczyk Kacper
  Patyk Wiktor
  Górka Piotr
  Kupisz Hubert
  Kipiela Patryk
  Kras Michał
  Bąk Marcin
  Adamus Przemek
  Ruman Mateusz
  Haus  Andrzej
  Włodyka Arkadiusz
  Paw Bartek
  Król  Miłosz
  Bajorek Jakub
  Więcek Dawid
  Malik Hubert
  Piotrowski Krystian
  Kijowski Jakub
  Szczurek Dominik
  Kurek Patryk
  Wałaszek Marcin
  Skałoń Mateusz
  Maślanka Łukasz
  Wolak Sławomir
   
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  2001
  2000
  2001
  2000
  2001
  2000
  2002
  2001
  2001
  2002
  2000
  Wojnicz
  Tuchów
  Gromnik
  Radłów
  Jastrzębia
  Radłów
  Zakliczyn
  Wola Rzędzińska
  Jastrzębia
  Wola Rzędzińska
  Ciężkowice
  Pleśna
  Wojnicz
  Radłów
  Pleśna
  Ciężkowice
  Gromnik
  Wojnicz
  Radłów
  Zakliczyn
  Ciężkowice
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  Gromnik
  Tuchów
  Zakliczyn
  Jastrzębia
  Żabno
  Radłów
  Wielka Wieś
  Żabno
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  5,26 m
  5,22 m
  5,15 m
  5,12 m
  5,09 m
  5,03 m
  5,01 m
  4,99 m
  4,90 m
  4,86 m
  4,79 m
  4,78 m
  4,73 m
  4,71 m
  4,70 m
  4,70 m
  4,66 m
  4,66 m
  4,63 m
  4,56 m
  4,50 m
  4,46 m
  4,46 m
  4,42 m
  4,40 m
  4,39 m
  4,32 m
  4,28 m
  3,97 m
  3,92 m
  3,90 m
  3,85 m
  4,14 m
  4,03 m
   
   
   
   
                                                              Pchnięcie kulą /4 kg/
   
  Lp
  Nazwisko, imię
  Rok ur.
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.
  11.
  12.
  13.
  14.
  15.
  16.
  17.
  18.
  19.
  20.
  21.
  22.
  23.
  24.
  p.k.
   
  Patyk Wiktor
  Koza Andrzej
  Drużkowski Łukasz
  Kuboń Paweł
  Derkacz Patryk
  Mania Paweł
  Pomykacz Jan
  Kuklewicz Konrad
  Wzorek Rafał
  Miłkowski Bartosz
  Wnętrzak Bartek
  Barnaś Krzysztof
  Kołodziejczyk Mikołaj
  Przeklasa Patryk
  Sak Szymon
  Kocik Robert
  Bibro Mateusz
  Wiśniowski Gabriel
  Szablowski Rafał
  Ruman Mateusz
  Ziółko Karol
  Szczurek Dominik
  Malandro Dawid
  Pytko Franciszek
  Nosek Dawid
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2000
  2001
  2000
  2000
  2001
  2000
  2001
  2000
  2001
  2000
  2000
  2000
  2001
  2001
  2000
  Pleśna
  Zakliczyn
  Wielka Wieś
  Wojnicz
  Wielka Wieś
  Pleśna
  Wielka Wieś
  Radłów
  Tuchów
  Ciężkowice
  Wojnicz
  Gromnik
  Ciężkowice
  Wojnicz
  Żabno
  Zakliczyn
  Wojnicz
  Wojnicz
  Pleśna
  Radłów
  Tuchów
  Radłów
  Gromnik
  Gromnik
  Zakliczyn
  10,94 m
  10,77 m
  10,24 m
  10,16 m
  10,15 m
  10,15 m
  9,99 m
  9,96 m
  9,82 m
  9,61 m
  9,56 m
  9,44 m
  9,43 m
  9,38 m
  9,37 m
  9,29 m
  9,23 m
  8,93 m
   8,93 m
  8,83 m
  8,80 m
  8,44 m
  8,28 m
  7,86 m
  7,91 m
   
   
                                                              Sztafeta 4 x 100 m
   
  Lp
  szkoła
  wynik
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  Radłów
  Wojnicz
  Tuchów
  Pleśna
  Gromnik
  Wola Rzędzińska
  Zakliczyn
  Wielka Wieś
  51,34 s
  51,82 s
  52,84 s
  53,00 s
  53,44 s
  54,32 s
  55,18 s
  56,08 s
   
   
   
  Do finału Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA awansuje:

        -    po 3 uczniów z konkurencji biegowych
  -        po 2 uczniów z konkurencji skok w dal i pchnięcie kulą
  -        po 1 sztafecie (zwycięzcy).

  Sędziowie zawodów :
  -        Danuta  Nowak
  -        Kazimierz Nowak
  -        Wiesław Różycki
  -        Jakub Helizanowicz
  -        Bartłomiej Golec
  -        Ryszard Jasicz
  -        Piotr Styczyński
  Opieka medyczna:  piel. Dorota Uriasz
  Organizacja zawodów: Ryszard Jasicz, Piotr Styczyński
  Komunikat niniejszy opracował: Piotr Styczyński
   
   
   
   

   

 • GALERIA BASENU

  Telefon kontaktowy: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów 14 68-80-137 


  CENNIK | GODZINY OTWARCIA |     

  Telefon kontaktowy: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów 14 68-80-137

 • Carpe diem ma 10 lat

   

  Teatr Carpe Diem z Woli Rzędzińskiej obchodzi 10 – lecie istnienia

   

  Teatr Carpe Diem, który działa przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej pod przewodnictwem Jolanty Onak powstał w 2011 r. Pierwszym spektaklem, jaki wystawili uczniowie, był dramat Adama Mickiewicza „Dziady”, który pokazał nowatorstwo oraz duże zaangażowanie zespołu.
  Na przestrzeni 10 – ciu lat teatr wystawił 10 sztuk, były to utwory z klasyki literatury polskiej oraz odnalezione sztuki regionalne. Założycielka teatru Jolanta Onak odwołuje się do tradycji wolańskiego teatru siostry Salomei, który działał na naszych ziemiach ok. 70 lat temu. Dlatego w repertuarze Carpe Diem znalazły się nowe wersje inscenizacji wystawianych przez Teatr Salomei.


  „Pomimo, że te sztuki zostały napisane na początku ubiegłego wieku, to odnajduje w nich problemy, które dotykają nas we współczesnym nowomedialnym, popkulturowym świecie” – mówi reżyser Jolanta Onak.


  Z okazji 10 – l3cia istnienia teatr wystawił sztukę w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego. Było to niezwykłe wydarzenie. Rzadko zdarza się, żeby teatr amatorski wystawiał na profesjonalnej scenie. Na premierze spektaklu pt. „Gwiazda Ludu” autorstwa R. Biedronia opowiadającego historię o błogosławionej Karolinie Kózkównej, przybyło wielu ważnych członków społeczności tarnowskiej i nie tylko. Ku zaskoczeniu cała sala była wypełniona po brzegi. Zespół aktorski składający się z uczniów gimnazjum i liceów doskonale poradził sobie na dużej scenie i wielu widzów było pod ogromnym wrażeniem ich warsztatu.


  Kontynuując obchody 10–lecia powstania, teatr pojechał do dwóch miejscowości i tam wystawił premierową sztukę. Niezwykłym przeżyciem zarówno dla zespołu, jak i widzów było wystawnie dramatu o Karolinie Kózkównej w miejscowości Zabawa w sanktuarium, gdzie spoczywają jej szczątki. Żeby tradycji stało się zadość, teatr pokazał dramat w Starej Wsi w Zgromadzeniu sióstr Służebniczek Starowiejskich, z którego wywodziła się siostra Salomea - założycielka teatru w Woli Rzędzińskiej.
  Dla społeczności wolańskiej i dla gimnazjalistów zaprezentowano spektakl w sali teatralnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej.

   

  Czy to już koniec obchodów 10 – lecia?

   

 • "Skąpiec"

   

  W dniach od 20 czerwca - 22 czerwca 2012 roku Wola Rzę™dziń„ska przeżywał‚a istny rozkwit teatru. Grupa Carpe Diem dział‚ają…ca przy Publicznym Gimnazjum nr 1, wystawił‚a kilkakrotnie i dla różnej publiczności spektakl Moliera pt: "Skapiec" .

   

  Z okazji Dnia Ojca i Matki - 20 czerwca (środa) odbył‚a się™ premiera sztuki dla społeczności wolańskiej w dolnym koś›ciele pod wezwaniem M.B. Jak co roku rodzice gościli się™ przy stoł‚ach na których nie zabrakł‚o ł‚akoci i słodkoś›ci przygotowanych przez gimnazjalną młodzież pod kierunkiem Jolanty Lalik i Bożeny Wach.

   

  21 czerwca (czwartek) – przedstawienie mieli okazję zobaczyć‡ gimnazjaliś›ci, uczniowie szkoł‚y Podstawowej nr 2 oraz dzieci z sÄśsiedniego przedszkola .

   

  Uwień„czeniem tygodnia "Skąpca" był‚a prezentacja sztuki 22 czerwca (piątek) w małej Sali przy koś›ciele pw. M.B.N.P w Woli RzÄędziń„skiej. Od wielu lat do tego miejsca, ma sentyment reżyserka Jolanta Onak, która kultywuje tradycje teatru Siostry Salomei z ubiegłego stulecia. I tym razem publiczność‡ nie zawiodła , wszystkie miejsca na widowni zostały zaję™te. Spektakl był‚ bardzo dobrze przyję™ty przez publiczność‡. Widownia nie szczę™dził‚a pochwał‚ pod adresem wykonawców, doceniono włączenie do XVII –wiecznej sztuki elementów współ‚czesnych. W trakcie wystawiania , odbiorcy mogli posłuchać‡ fragmentu meczu, aktorzy korzystali z telefonu oraz byli ubrani zgodnie z modowymi trendami: skórzana kurtka, okulary sł‚oneczne itd.

   

  „Kolejny raz teatr - Carpe Diem zaskoczył nas pozytywnie wysokim poziomem i wierzymy, że za kilka lat, ktoś› zawodowo będzie grał‚ na deskach teatru”- te sł‚owa , wypowiedziane przez jednego z widzów świadczą… o kunszcie aktorskim młodych wykonawców.

  W roku szkolnym 2011/2012 aktorzy teatru w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” prezentowali przedszkolakom bajki oraz wystawili Czerwonego Kapturka. W rewizycie dzieci przedstawił‚y w dolnym kościele pw.M.B. „ Księżniczkę™ na ziarnku grochu” Mamy nadzieję™, że roś›nie nam kolejne pokolenie „ ludzi sceny” .

   

   

   

   

 • „Kto chce zadrwić z innych zdradnie, sam w swe sidła nieraz wpadnie”

   

  Zespół teatralny Carpe Diem pod opieką pani Jolanty Onak wziął udział w II Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży w kategorii Teatry Młodzieżowe, które odbywały się w Brzesku w dniach 14-15 maja 2013 roku. W przeglądzie zaprezentowało się 23 zespoły teatralne z powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. W jury zasiedli: aktorka , reżyser i wykładowca PWST w Krakowie - Ziuta Zającówna , aktor
  i reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych- Jacek Milczanowski oraz Bogdan Słomiński – aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie.
  Grupa Carpe Diem w składzie: Anna Kozioł, Kamil Wilk, Aleksandra Hosaja, Wiktoria Harańczyk, Rafał Sury, Michał Teodorowicz, Konrad Wroński, Małgorzata Jachym, Mateusz Stachura, Łukasz Mróz, Tomasz Kałucki. przedstawiła sztukę Marii Dynowskiej z roku 1923 pod tytułem „ Kto chce zadrwić z innych zdradnie, sam w swe sidła nieraz wpadnie” Reżyseria Jolanta Onak, światło i dźwięk -Robert Bryg, projektowaniem i szyciem strojów zajęła się Marzena Martyka –tegoroczna laureatka Konkursu dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego pod hasłem „Świat wokół mnie” w kategorii „Fotografika”,wykonaniem kostiumów i scenografią Magdalena Piątek, Magdalena Paw i Karina Majdura.
  Zespół „Carpe Diem” otrzymał wyróżnienie 2 stopnia za efektowne włączenie elementów tanecznych do spektaklu.

   

   

   

 • "Chory z urojenia"

  Wolański teatr „Carpe Diem” pod kierunkiem Jolanty Onak wystawił sztukę teatralną Moliera pt:’’ Chory z urojenia”. Pikanterii komedii dodawały akcenty współczesne. Prezentacja sztuki odbyła się w dniach 16 i 17 czerwca 2014 roku dla mieszkańców zarówno Woli I jak i Podlesia oraz młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej.
  W skład grupy teatralnej od lat wchodzą zarówno absolwenci jak i obecni uczniowie gimnazjum. Liczna publika świetnie się bawiła. Spektakl był nagrodzony gromkimi oklaskami. Należy podkreślić, że teatr skupia wokół siebie wielu odbiorców w każdym wieku.


  Obsada:


  Argan – Rafał Sury
  Belina – Małgorzata Jachym
  Berald – Patryk Zaucha
  Antosia – Anna Kozioł
  Aniela – Aleksandra Hosaja
  Ludwisia – Olga Pastuszko
  Kleant – Maciej Czwakiel
  Pan Wiara – Szymon Zaucha
  Pan Biegunka – Daniel Łazarek
  Tomasz Biegunka – Bartłomiej Bełda
  Pan Wonny – Artur Tokarz
  Pan Czyściel – Tomasz Kałucki

   

   

 • „Carpe Diem” na Woli


  Mieszkańcy woli Rzędzińskiej mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy teatralnej „Carpe Diem” działającej przy miejscowym gimnazjum.
  Przedstawienie zostało wystawione w Domu Parafialnym przy kościele pw. MBNP oraz w dolnym Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Tym razem młodzi aktorzy wystawili sztukę pt. „Chory z urojenia”.
  Grupa teatralna „Carpe Diem” powstała w 2001 roku. Od samego początku istnienia kieruje nią Pani Jolanta Onak - nauczycielka języka polskiego w gimnazjum w Woli Rzędzińskiej. Grupa powstała, jako kontynuacja tradycji Teatru Wolańskiego funkcjonującego na terenie tej miejscowości w latach 1920-1960, prowadzonego przez siostry Służebniczki Starowiejskie.
  Dlatego w repertuarze „Carpe Diem” znalazły się nieco unowocześnione wersje inscenizacji wystawianych kilkadziesiąt lat temu. Od początku swojej działalności młodzi aktorzy przygotowali już kilkanaście przedstawień, a były to zarówno odnalezione sztuki regionalne, jak i utwory z klasyki literatury polskiej i światowej.
  Pierwszym spektaklem, jaki wystawili uczniowie, był dramat dama Mickiewicza „Dziady”. Do ich repertuaru należą również: „Moralność Pani Dulskiej”, „Zemsta”, „Folwark Zwierzęcy”, „Żywot świętej Genowefy”, „Przebudzenie”, „Dwie Matki”, „Stary rok w opałach”, „Pan Chciwsi”, czy „Skąpiec”.
  W 2011 roku, z okazji 10-ciolecia istnienia, grupa „Carpe Diem” wystawiła sztukę „Gwiazda ludu” w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego. Było to niezwykłe wyróżnienie dla aktorów, bowiem rzadko zdarz się, żeby teatr amatorski występował na profesjonalnej scenie.
  Wydarzenie to doskonale podsumowało dekadę działalności tej grupy. Warto również podkreślić, że grupa „Carpe Diem” odnosi sukcesy w wielu przeglądach artystycznych i konkursach teatralnych, podczas których może ukazać swoje umiejętności szerszej publiczności.
  Wystawiony w tym roku „Chory z urojenia” to komedia będąca ostatnim dziełem francuskiego komediopisarza Moliere’a. Jak mówi reżyserka przedstawienia - Pani Jolanta Onak, pomysł na wystawienie właśnie tej sztuki wziął się przede wszystkim z jej osobistego sentymentu do tego francuskiego autora.
  Duże znaczenie miał również fakt, że w poprzednich latach aktorzy pracowali już nad jego innym utworem, utrzymanym w podobnej konwencji. Spektakl przypadł wtedy widzom do gustu, bowiem Moliere bawi, cieszy, jest niezobowiązujący, a jednocześnie daje do myślenia.
  Obecnie grupę teatralną tworzą zarówno uczniowie gimnazjum jak i absolwenci tej szkoły. Tegoroczne przedstawienie przygotowała grupa aktorów w składzie: Rafał Sury, Małgorzata Jachym, Patryk Zaucha, Aleksandra Hosaja, Anna Kozioł, Olga Pastuszko, Maciej Czwakiel, Szymon Zaucha, Daniel Łazarek, Bartłomiej Bełda, Artur Tokarz i Tomasz Kałucki. W tym roku -podobnie jak podczas wcześniejszych występów, publiczność nie zawiodła. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty. Widzom najbardziej podobała się gra aktorów oraz fakt, że do realiów XVII-wiecznej sztuki zostały włączone współczesne elementy, przez co łatwiej było utożsamić się z przedstawionymi sytuacjami.
  Wysoki poziom tegorocznego przedstawienia sprawił, że publiczność z niecierpliwością czeka na kolejne występy „Carpe Diem”.

   

  Tekst: Karolina Mondel
  Artykuł z tygodnika „Miasto i ludzie” nr 27 (73) 04.07.2014

   

   

   

   

   

 • "Pan Chciwski"

   

  Gimnazjalny teatr "Carpe Diem" wystawia w Krakowie sztukę "Pan Chciwski"

      Od 5 do 6 czerwca 2010 r. w Krakowie odbywała się X Jubileuszowa Wielka Parada Smoków, której organizatorem był Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska. W ramach tej imprezy zorganizowano dwudniowy Przegląd Artystyczny "O Smocze Jajo". Miło nam poinformować, że teatr Carpe Diem, który działa przy naszym gimnazjum pod kierunkiem mgr Jolanty Onak, otrzymał wyróżnienie za wysoki poziom gry aktorskiej. Nasza młodzież zaprezentowała krakowskiej publiczności u stóp Wawelu spektakl pt. "Pan Chciwski". Przedstawia on perypetie zamożnego, a zarazem bardzo chciwego mieszczanina, który walcząc o byt materialny uwikłał swoją rodzinę w kłopoty. 
       Należy dodać, iż interpretacja nie jest pierwszą inscenizacją tej komedii w naszej gminie. W latach 40-tych ubiegłego stulecia sztuka ta była wystawiona na deskach wolańskiego teatru działającego przy Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

 • "Dwie matki"

   

  Gimnazjalny teatr "Carpe Diem" wystawia sztukę "Dwie matki"

  Dnia 28 maja 2009 roku teatr szkolny "Carpe Diem" wystawił sztukę "Dwie matki". Opiekunem uczniów i reżyserem przedstawienia była mgr Jolanta Onak.

  Obsada sztuki:
  • Eleonora-Marzena Mądrzak
  • Elżbieta-Angelika Węgrzyn
  • Benigna-Agnieszka Turek
  • Zofia-Patrycja Szatko
  • Małgorzata-Dorota Kiełbasa
  • Królowa-Marzena Stec
  • Niewolnice-Katarzyna Szatko, Klaudia Sury
  • Maryja-Aleksandra Kosztyła
  • Anioły-Barbara Kołodziej, Justyna Mikołajek
  • Krystyna-Karolina Maślanka
  • Agnieszka-Anna Onak
  • Skład pielgrzymki-Jadwiga Wiatr, Ewelina Masło, Małgorzata Hetman, Kinga Zaucha, Katarzyna Barwacz

   

   

   

 • "Przebudzenie"

   

   Obsada sztuki:

  • Agata Wawrzkowa-Małgorzata Stankowska
  • Basia-Anna Kuta
  • Jaśkowa-Patrycja Sztorc
  • Cyganka-Martyna Orszula
  • Żydówka-Angelika Kuk
  • Julcia-Katarzyna Barwacz
  • Lisia-Katarzyna Bryg
  • Stasia, Mania-Anna Onak
  • Adwokat-Marzena Stec
  • Kelner-Kinga Szepielak
  • Sołtys-Rafał Kuta
  • Kobiety wiejskie, Dziewczyny, Chłopaki, Dzieci-Justyna Mikołajek, Katarzyna Szatko, Kinga Zaucha, Karolina Sępek, Klaudia Sury
  • Duch Jasności-Marzena Mądrzak
  • Duch Ciemności-Angelika Węgrzyn

   

   

   

 • "Folwark zwierzęcy"

  W tym roku szkolnym teatr szkolny "Carpe Diem" wystawił sztukę pt. "Folwark zwierzęcy". Opiekunem uczniów i reżyserem przedstawienia była mgr Jolanta Onak.

   

   

 • "Moralność Pani Dulskiej"

  Kolejną sztuką teatralną przygotowaną przez szkolny teatr "Carpe Diem" jest "Moralność Pani Dulskiej". Opiekunem uczniów i reżyserem przedstawienia jest mgr Jolanta Onak.

  Obsada sztuki:
  • Karolina Maślanka
  • Paulina Zięcina
  • Patrycja Nosal
  • Anna Faliszek
  • Anna Gębiś
   • Grzegorz Barwacz
   • Zyta Maślanka
   • Martyna Ocłoń
   • Katarzyna Czarnik

  Kostiumy-pani Marta Kuboń

   

 • "Żywot św. Genowefy"

  W roku szkolnym 2003/2004 teatr szkolny "Carpe Diem" wystawił sztukę pt. "Żywot œw. Genowefy". Opiekunem uczniów i reżyserem przedstawienia była mgr Jolanta Onak.

   

 • Gimnazjada gminna w indywidualnych biegach przełajowych 2015/2016

   

  Kolejne sukcesy naszych biegaczy na gimnazjadzie gminnej w indywidualnych biegach przełajowych, które 24 września 2015 roku odbyły się w Zbylitowskiej Górze.

  Po małych perypetiach z przyjazdem wszystko zkończyłko się dobrze i mamy reprezentacje na finał powiatowy.

  Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: 1, 2 i 3 klasa chłopców i dziewcząt.

   

  Nasi ucznowie uzyskali następujące wyniki:

   

  Klasa 1 

   

  Karolina Nosek wystartowała z klasami drugimi a mimo to zdobyła 3 miejsce.

  Artur Ciochoń 1 miejsce

   

  Klasa 2

   

  Natalia Chudzikiewicz 2 miejsce

  Eryk Początko 2 miejsce

   

  Klasa 3

   

  Katarzyna Kuta 3 miejsce

  Kamil Zabawa 1 miejsce

  Grzegorz Kosman 3 miejsce

   

  Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na finale powiatowym

   

   

   

   

 • Gimnazjalna Indywidualna Liga Lekkoatletyczna - Finał Powiatowy

   

   

  22 września 2015 roku odbyły się pierwsze zawody sportowe w nowym roku szkolnym 2015/2016.

   

  Na dobry początek kilkoro naszych uczniów odnisło znaczące sukcesy.

   

  Maciej Czwakiel - 2 miejsce w biegu na 300m

   

  Kamil Zabawa - 1 miejsce w biegu na 1000m

   

  Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Natalia Brożek, Weronika Ciochoń, Karolina Pająk, Klaudia Stano zajęły 2miejsce za zwycięskim Wojniczem.

   

  Maciej Czwakiel i Kamil Zabawa uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

   

   

   

 • Konkursy dla uczniów szkoły podstawowej

  2015/2016

   

   

  L.p. Nazwa konkursu Opiekun Dla klasy
  1 Małopolski Konkurs Humanistyczny
  1. Oćwieja
  4 - 6
  2 Małopolski Konkurs Matematyczny
  1. Paszkowska
  4 - 6
  3 Małopolski Konkurs z j. angielskiego
  1. Opałka
  4 - 6
  4 Małopolski Konkurs historyczny
  1. Wajda
  4 - 6
  5 Małopolski Konkurs przyrodniczy G. Łabno 4 - 6
  6 Małopolski Konkurs biblijny s. H. Chojnacka 4 - 6
  7 Szkolny konkurs ortograficzny
  1. Oćwieja
  4 - 6
  8 SCE -Szkolny konkurs ortograficzny
  1. Hetman
  1 - 3
  9 Szkolny konkurs epistolograficzny
  1. Oćwieja
  4 - 6
  10 Szkolny konkurs ekologiczny G.      Łabno 4 - 6
  11 Szkolny konkurs j. angielskiego
  1. Opałka
  4 – 6
  12 Gminny konkursSpotkanie z Melpomeną   4 - 6
  13 SCE -Konkurs czytelniczy   1-3
  14 Gminny konkurs recytatorski
  im. Frysztakowej
    4 - 6
  15 Międzynarodowy Konkurs poetycki  -patronat Wandy Chotomskiej.   4 – 6
  16 Matematyczny Kangur
  1. Hetman
   B. Paszkowska
  Kl . 3, 4-6
  17 Ogólnopolski  Konkurs Recytatorski „Pierścień Św. Kingi” s. H. Chojnacka 1 – 6
  18 Gminny Konkurs o Św. Janie Pawle II s. H. Chojnacka 1 - 6
  19 Szkolny Konkurs „Bajarzy”
  1. Oćwieja,
   A. Kosman – Sztorc,
    M. Widawski

  Klasy 1-6 SP

  Klasy 1-3 Gim.

  20 Szkolny Konkurs pływacki   Klasy 1-6
 •  

  „Brązowe serduszko” dla wolańskich gimnazjalistów.

   

  III Gala Empatii zorganizowana przez Centrum Wolontariatu "Empatia" oraz Fundację "Kromka chleba" zgromadziła 10 czerwca 2015 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie wszystkich, którzy w szczególny sposób w ostatnim roku przyczynili się do zbiórki środków na budowę tarnowskiego Hospicjum Via Spei. 

  W obecności znamienitych Gości - Pani Wiceprezydent Krystyny Latały, Pani Prezes Fundacji "Kromka chleba" -Anny Czech, Pani dyrektor  delegatury KO w Tarnowie –Urszuli Blicharz  zostały przyznane złote, srebrne oraz brązowe serduszka dla wyróżniających się placówek w działaniach wolontariackich.

   

   Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej od dwóch lat współpracują z Centrum Wolontariatu „Empatia” w tamtejszej szkole. W tym roku za działania na rzecz Fundacji „Kromka Chleba”, która zajmuje się od kilku lat budową tarnowskiego hospicjum „Via Spei” wolontariusze z naszej szkoły otrzymali wyróżnienie w postaci brązowego serduszka. Szkolny Klub Wolontariusza działa w gimnazjum już od kilku lat. Zrzeszeni w nim uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego –p. Bożeny Wach uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych m. in. od lat 15 gimnazjum jest organizatorem zabawy integracyjnej dla niepełnosprawnych z Gminy Tarnów, dwa razy w roku wraz z Parafią  pw. MBNP przeprowadzają   świąteczne akcje zbiórki darów żywnościowych , aby wesprzeć najuboższych mieszkańców okolicznych wsi. Ponadto wolontariuszki od dłuższego czasu opiekują się osobami starszymi, samotnymi, raz w tygodniu odwiedzają dzieci z Ochronki, gdzie czytają im bajki i bawią się z maluchami.  Od dłuższego czasu współpracujemy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda biorąc udział w dobroczynnych akcjach  świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na kontynuację programu „Na ratunek”.

   

  Tegoroczne wyróżnienie wolańskie wolontariuszki  otrzymały za  udział w wiosennej akcji charytatywnej "Wspieramy budowę hospicjum". Akcja  przebiegała na terenie 6-ciu sklepów Biedronka, gdzie dziewczęta przez kilka dni w wolnym czasie zbierały datki do puszek. 

   

 • Oferta Gimnazjum nr 1 W Woli Rzędzińskiej - 2015/2016

   

  1)Klasa o poszerzonej ilości godzin z matematyki.
  2)Klasa o poszerzonej ilości godzin z j. niemieckiego.
  3)Klasa sportowa o poszerzonej ilości godzin z wychowania fizycznego.


  Klasy I będą miały dodatkowo jedną godzinę z języka angielskiego dla zaawansowanych oraz jedną dla początkujących.
  Ponadto oferta zawiera dziewięć kół zainteresowań, zajęcia sportowe, basen, siłownie oraz zespół boisk ( trawiaste do piłki nożnej oraz kort tenisowy, do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej o nawierzchni z tworzywa sztucznego).
  Oferujemy niepowtarzalną atmosferę i bezpieczeństwo. Niezdecydowanych zapraszamy do naszej szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.00. Udzielimy wszelkich informacji.

   

  Baza Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej:


  1).Pracownia komputerowa wyposażona w 24 komputery z systemem operacyjnym Windows 7.
  2).Klasopracownie do nauczania zintegrowanego wyposażone w dwie tablice multimedialne.
  3). Klasopracownie do: j. angielskiego, fizyki, chemii, geografii. biologii, 2 matematyki(tablice multimedialne).
  4). Świetlica czynna 6.00-16.30 (z możliwością przedłużenia czasu pracy do 18.00)
  5). Sala do zajęć rekreacyjnych.
  6). Sala gimnastyczna o wymiarach 12X30 wraz z trybunami na 150 miejsc. Profesjonalny zeskok do skoku wzwyż, profesjonalny sprzęt sportowy.
  7). Basen o wymiarach 17X10 z instruktorem pływania.
  8). Plac zabaw dla dzieci.
  9). Zespół boisk:
  do piłki nożnej – trawiaste o wymiarach 60X40.
  do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego z tworzywa sztucznego. Bieżnia o długości 75 m, skocznia w dal.
  10). Dobrze wyposażona kuchnia.

   

   


 •  

  Finalistka Konkursu Matematycznego...
  „NIE TYLKO DLA ORŁÓW”
  w roku szkolnym 2014/2015

  matematyka 

  Paulina Zaucha uczennica klasy IIIB zdobyła tytuł Finalistki Konkursu Matematycznego ”Nie tylko dla orłów”.

  Konkurs organizuje corocznie III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, w tym roku odbyła się kolejna edycja. Zmagania gimnazjalistów trwają na dwóch etapach.

  I etap - test wielokrotnego wyboru, a II etap - zadania otwarte, gdzie należy przedstawić pełne rozwiązanie wraz z obliczeniami.


  Konkurs wymaga od uczestników bardzo dobrej znajomości wzorów, definicji, twierdzeń matematycznych, a także sprawnego posługiwania się liczbami, wyrażeniami algebraicznymi oraz umiejętności wykorzystania matematyki w praktyce.


  Serdecznie gratulujemy Paulinie osiągniętego wyniku.

   

   

   

  L. Podraza

   


   

 • Tutaj będą linki

 • Reprezentacja chłopców w halowej piłce nożnej w Finale Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży!


  Już od 14 października trwa zwycięska passa reprezentacji chłopców naszej szkoły w halowej piłce nożnej. Mistrzostwa Gminy, 1. miejsce w Półfinale Powiatowym, Mistrzostwo Powiatu, a w trzecim z kolei Turnieju Rejonowym wygrana z mistrzem Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego dała naszej reprezentacji prawo walki o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego.
  Finał Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej Chłopców odbędzie się w Tarnowie na Hali Mościckiej Jaskółki 20 października. Zapraszamy wszystkich kibiców naszej reprezentacji i dobrej sportowej walki.


  Te emocje zapewnią Wam reprezentanci naszego Gimnazjum:


  1. Krystian TUTAJ,
  2. Kacper SZOT- kapitan,
  3. Dominik BANUCH, ,
  4. Karol WITEK ,
  5. Jakub KORUS,
  6. Mateusz ZYCH,
  7. Mateusz ZAJĄC,
  8. Jakub TEKLIŃSKI,
  9. Maciej CZWAKIEL,
  10. Sebastian BROŻEK.

   

  Trenerem tego zespołu jest pan Łukasz PRENDOTA.

 •  

  Trasa: Tarnów - Szczawnica- Piwniczna- Krynica - Tylicz – Krynica –Tarnów.


  Piękne widoki, 001strome podejścia, świetne humory, kąpiele błotne, piosenki, rymowanki, pomocna dłoń kolegi - próba charakteru zaliczona na 6!


  Od wtorkowego wczesnego poranka , a dla niektórych środka nocy /godz. 3.40/ z tarnowskiego dworca autobusowego rozpoczęła się dwudniowa wyprawa ,,Szlakami Patrona Szkoły”. Pobyt w Szczawnicy rozpoczynamy od krótkiej modlitwy przy grobie księdza Władysława Kowalczyka. Szybka toaleta, śniadanie na dolnej stacji narciarskiej ,, Palenicy” . O 7.30 pierwszy tego dnia atak szczytowy i żółtym szlakiem przez Palenicę na Szafranówkę , a stąd niebieskim ,,szlakiem granicznym polsko-słowackim” maszerujemy w kierunku Piwnicznej przez Obidzę. Po drodze punkt widokowy Wysoki Wierch/899 m./ i obiadek w Schronisku Pod Durbaszką, oraz kolejny szczyt Wysoka /1058 m/. Teraz ciężka próba naszych charakterów . Zmęczenie nasila się, a ,,do domu daleko”. Krótka analiza trasy i ścisłe określenie tempa marszu i odpoczynków i około 16.jesteśmy na Obidzy, a o 17.30 w Schronisku /po 10. godzinach w trasie. Kolacja, toaleta, omówienie planu na drugi dzień i zasłużone spanko…


  Kolejny dzień wyprawy rozpoczynamy od przejazdu pociągiem do Krynicy, potem czarnym szlakiem przez Górę Parkową do Tylicza. Tam oglądamy stary kościół, w którym służył swoim parafianom ksiądz Kowalczyk. Krótki spacer po drodze krzyżowej z rozmyślaniem patriotyczno-modlitewnym, chwila zadumy w nowym kościele tylickim ( tablica ku pamięci ,,byłego pasterza tej parafii”). Czekając na busa do Krynicy zaczyna padać deszcz, który nas już nie opuści do końca wyprawy – dobrze, że została nam już tylko trasa po szynach kolejowych z Krynicy do Tarnowa. Zakończenie Rajdu o godzinie 21.30 na tarnowskim dworcu PKP. Będzie co wspominać…..

   

  001 

 • W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce (20 września – Kraków), startowało czworo uczniów naszej Szkoły. Najlepszy wynik uzyskał uczeń 3 klasy Gimnazjum Kacper Szot. Zajął on 3. miejsce w biegu na 100 metrów wynikiem 12 ,17 sek. - nowy rekord życiowy. Inne wyniki: Sebastian Brożek - 6. w rzucie oszczepem (29,49 m), i 13. w biegu na 300 m (46,45 sek.), Mordyl Natalia - 7. w biegu na 1000 m.(4;01,72 min) oraz Bartłomiej Gancarz - 10. w biegu na 300 m (44.84 sek.) Uczniowie Ci reprezentują klub MLUKS Tarnów.

   

  01

 • Grupa aktywnych kibiców, uczniów Gimnazjum na meczach Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w Krakowie (4 września 2014 r)


  Blisko 30 kibiców, uczniów Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej aktywnie kibicowało drużynom IRANU I FRANCJI oraz WŁOCH i BELGII. Jak się później okazało oglądaliśmy rywali kolejnej fazy MŚ naszej ,,złotej" reprezentacji. Wielkie emocje na boisku i na trybunach były również naszym udziałem.

   

  0

 • Wyniki współzawodnictwa sportowego w Powiecie tarnowskim

   w roku szkolnym 2014/2015

   

   

  Miejsce Nazwa szkoły Suma IBP dz. IBP chł. LA ind. Dz. LA ind. Chł. HPN dz. HPN chł. TSI dz. TSI chł. TSD dz. TSD chł. PS dz. PS chł. SZ dz. SZ chł. PK dz. PK Chł. PR dz. PR chł. BSZ dz. BSZ chł. PN chł. LZA dz. LZA chł.
  1 Wojnicz 226 18 18 18 16 14 8 8 10 0 6 10 0 10 16 10 16 10 0 16 18 0 18 18
  2 Tuchów 216 16 10 16 10 18 0 0 0 0 0 8 14 0 18 18 14 14 10 18 14 8 16 10
  3 Zakliczyn 186 10 8 14 18 6 0 10 18 4 12 0 8 14 0 8 0 16 0 10 10 10 12 16
  4 Pleśna 182 14 6 10 12 10 10 4 10 0 4 0 10 8 6 10 12 10 16 14 16 0 14 14
  5 Ciężkowice 142 4 1 12 10 0 10 0 0 0 0 8 16 8 8 0 8 0 6 10 8 14 10 10
  6 Wola Rzędz. 135 10 1 8 10 0 18 8 0 4 0 6 0 0 8 0 0 12 0 10 8 12 10 10
  7 Radłów 118 8 6 10 14 0 0 4 4 0 2 6 0 6 10 0 0 0 0 0 10 16 10 12
  8 Gromnik 116 2 4 0 0 10 6 8 4 0 0 0 10 0 0 14 10 8 8 12 10 10 0 0
  9 Rzuchowa 96 10 12 0 0 0 0 8 4 8 0 18 0 10 10 0 0 0 0 0 8 8 0 0
  10 Wola Radł. 94 2 0 0 0 10 16 8 18 2 0 0 0 12 10 8 8 0 0 0 0 0 0 0
  11 Zalasowa 93 1 0 0 0 12 14 0 0 0 0 6 8 0 12 0 8 0 14 0 0 18 0 0
  12 Łęg Tarn. 88 10 16 0 0 0 6 12 0 0 0 16 0 0 0 0 0 0 0 10 12 6 0 0
  13 Żabno 86 6 6 0 0 8 0 18 10 12 4 0 0 8 6 0 0 0 8 0 0 0 0 0
  14 Szerzyny 72 1 1 0 0 8 0 4 4 0 2 12 0 10 6 0 0 8 10 0 0 6 0 0
  15 Miech. Wlk. 71 12 1 0 0 16 8 0 0 0 0 14 12 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0
  16 Tarnowiec 70 0 6 0 0 0 0 0 16 0 10 0 0 0 8 0 18 0 12 0 0 0 0 0
  17 Niedomice 58 8 4 0 0 0 0 0 6 0 0 0 18 0 0 12 10 0 0 0 0 0 0 0
  18 Lisia Góra 58 0 0 0 0 10 0 4 0 0 0 0 0 0 0 16 0 18 10 0 0 0 0 0
  19 Ołpiny 56 6 10 0 0 0 12 0 0 0 0 0 0 0 6 6 6 0 0 0 10 0 0 0
  20 Skrzyszów 56 0 0 0 0 0 0 0 4 0 2 8 0 8 6 0 0 10 18 0 0 0 0 0
  21 Rzep. Bisk. 55 6 10 0 0 0 0 4 10 0 1 10 0 0 0 8 0 0 0 0 0 6 0 0
  22 Jastrzębia 50 10 1 10 10 8 0 4 6 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  23 Olszyny(Rz) 50 4 8 0 0 0 0 16 0 4 0 0 0 0 0 0 10 0 8 0 0 0 0 0
  24 Czermna 50 0 14 0 0 0 0 10 12 2 0 0 6 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  25 Karwodrza 50 0 4 0 0 0 8 8 4 0 0 0 0 16 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  26 Lubcza 48 2 8 0 0 0 0 14 10 10 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  27 Siedliska 46 4 1 0 0 0 0 8 14 1 8 0 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  28 Paleśnica 40 1 1 0 0 0 8 4 0 0 0 6 0 0 14 0 0 0 6 0 0 0 0 0
  29 Ryglice 38 8 2 0 0 0 0 4 4 0 0 0 0 0 0 10 0 10 0 0 0 0 0 0
  30 Wielka Wieś 38 6 8 0 8 0 0 10 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  31 Stare Żukow. 38 0 0 0 0 0 0 8 10 0 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0
  32 Zaczarnie 36 0 0 0 0 0 10 0 0 0 0 0 0 18 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  33 Zbylitowska G. 35 1 2 10 8 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0
  34 Zborowice 35 0 0 8 8 0 0 0 6 0 1 0 0 0 0 6 0 6 0 0 0 0 0 0
  35 Wierzchosła. 26 0 0 0 0 8 10 0 0 0 0 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  36 Pogórska W. 26 0 0 0 0 0 6 4 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0
  37 Chojnik 24 2 10 0 0 0 0 0 10 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  38 Szynwałd 20 0 0 0 0 6 0 10 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  39 Olszyny (W) 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 0 0 8 0 0
  40 Siemiechów 17 1 0 0 0 0 0 4 0 2 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  41 Nowa Jastrz. 14 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 10 0 0 0 0 0 0 0
  42 Koszyce Wlk. 10 0 4 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  43 Przybysław. 9 1 4 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  44 Nieciecza 9 1 4 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  45 Jodłowka T. 8 0 0 0 0 0 0 8 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  46 Grabno 6 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  47 Turza 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  48 Zawada 5 4 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  49 Pławna 4 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  50 Bruśnik 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  51 Otfinów 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  52 Burzyn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 • Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych informuje, że nowy rok szkolny rozpocznie się we wtorek mszą św. o godz. 8,00.


  Zbiórka wszystkich uczniów o godz. 7,45 przed szkołą od strony parkingu.


  Uczniowie dojeżdżający otrzymają karty miejskie z doładowanym biletem miesięcznym ważnym od 1 września 2015.

 • 2 czerwca 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, odbył się finał IX Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego pod hasłem „ Ziemia we Wszechświecie – kształt, ruchy Ziemi i ich konsekwencje” organizowanego przez samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. Finał konkursu poprzedzały zmagania uczniów na szczeblu szkolnym a następnie gminnym. Do etapu finałowego ostatecznie zakwalifikowało się 24 uczniów wyłonionych spośród 203 uczestników, w tym uczennicanaszego gimnazjum – Marta Esmund z klasy I b.


  Poziom konkursu był bardzo wyrównany, zakres obowiązujących wiadomości znacznie przekraczał treści programowe a uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Ziemi, jej kształcie, ruchach i konsekwencjach tych ruchów.
  Marcie życzymy dalszych sukcesów w nauce i trzymamy za nią kciuki w kolejnych konkursach geograficznych!

   

   

   

  Bożena Bonkowska

   

 •  3 czerwca 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum – Kamila Kowalska i Piotr Esmund z klasy III c uczestniczyli w XV Pikniku Geograficznym organizowanym przez ZSOiT im. J. Szczepanika w Tarnowie.


  Program Pikniku obejmował:


  - test geograficzny opracowany przez Mieczysława Sowę – pracownika OKE w Krakowie,
  - turniej topograficzny ulicami Tarnowa, w którym uczniowie musieli wykazać się swoją sprawnością, znajomością topografii centrum miasta, wiedzą na temat życia i działalności Gościa Pikniku – Jacka Pałkiewicza oraz historii i działalności rozgłośni radiowej RDN Małopolska,
  - spotkanie z gościem specjalnym XV Pikniku Geograficznego – Jackiem Pałkiewiczem, członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego
  w Londynie :


  [„Reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od 40 lat przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Mieszka trochę we Włoszech, trochę w Polsce. W 1975 r. pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości”]

   

  (źr: palkiewicz.com)


  - pokaz w kopule Mobilnego Planetarium Astropark, połączona z mini wystawą astronomiczną.


  Po spotkaniu z podróżnikiem odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych drużyn.

   


  Bożena Bonkowska

   

   

   

   

   

   

TEST PRĘDKOŚCI TWOJEGO INTERNETU


Powered by SpeedTest.pl

POGODA W TARNOWIE

LICZNIK ODSŁON STRONY

004914797
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
141
1406
11175
15222
24041
67718
4914797

Prognoza na dzisiaj
1608

Online (5 minutes ago):7
7 guests

Twój IP:35.172.223.251
 1. NASZA LOKALIZACJA
 2. WAŻNE LINKI
 3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev