foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2022/2023
Filtr
 • Wycieczka do Tarnowa

  Przewodnicy PTTK Dzieciom

      Dnia 14 lutego 2019r. uczniowie z trzech zaprzyjaźnionych szkół: SP nr 1 i nr2 ze Skrzyszowa i SP nr 2 z Woli Rzędzińskiej uczestniczyli w akcji charytatywnej pt. „ Przewodnicy PTTK Dzieciom 2019r.”Młodzież została podzielona na 2 grupy i wraz z przewodnikami panią Małgorzatą Rolą i panią Barbarą Jarocką zostali oprowadzeni po Tarnowie śladami Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie zwiedzali Bazylikę Katedralną, tarnowski rynek i muzeum . Przypomnieli sobie historię Tarnowa, zobaczyli jego panoramę z wieży ratusza. Następnie w tarnowskim oddziale PTTK odbył się konkurs wiedzy historycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali walentynkowy poczęstunek w postaci piernikowych serduszek i certyfikaty. Opiekunami uczniów byli wychowawcy i nauczyciele ze szkół. Bardzo dziękujemy sponsorom za możliwość przybliżenia uczniom faktów historycznych oraz postaci z nimi związanych naszej małej Ojczyzny.

   

   

 • PIERWSZOKLASISTKA WŚRÓD LAUREATÓW

  Uczennica klasy 1a Dominika Bęben została laureatką Tarnowskiego Konkursu Maryjnego „Maryja wychowawczynią pokoleń”, który zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie pod patronatem J. E. Ks. Bp. Andrzeja Jeża – Biskupa Tarnowskiego. Dominika wykonała pracę plastyczną zatytułowaną „Maryjo ja Twe dziecię”, która została nagrodzona przez konkursowe jury. Gratulujemy nagrodzonej Pierwszoklasistce życząc, by rozwijała swój talent i zdobywała kolejne nagrody. (HCH)

   

   

 • Finał powiatowy - II miejsce

  Dzisiaj 5 lutego 2018 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Zalasowej odbył się finał powiatowy w siatkówce chłopców. W zawodach wzięły udział 4 zespoły z Tuchowa, Żabna, Woli Rzędzińskiej i Zalasowej. Po bardzo zaciętej walce najlepszą drużyną okazał się zespół gospodarzy. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Woli Rzędzińskiej. Brązem musiała zadowolić się drużyna z Tuchowa a czwarte miejsce przypadło  zespołowi z Żabna. Naszym chłopakom gratulujemy  drugiego miejsca i zachęcamy by nadal doskonalili swoje siatkarskie umiejętności.

   

   

 • „Meeting Sportowy w VI LO – piłka ręczna”

   

   

  23.02.2017 roku o godz. 9:00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 4, Oś. Legionów  H. Dąbrowskiego 16. Odbył się „Meeting Sportowy w VI LO – piłka ręczna”

  W zawodach wzięło udział 5 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt z tarnowskich i okolicznych szkół.

   

  Klasyfikacja końcowa:

   

  Chłopcy Dziewczęta

  1m. Gimnazjum nr 4

  2m. Gimnazjum nr 8

  3m. Gimnazjum Skrzyszów

  4 m. Gimnazjum Wola Rzędzińska

  5 m. Gimnazjum nr 2

  1m. Gimnazjum Skrzyszów

  2m. Gimnazjum Wola Rzędzińska

  3m. Gimnazjum nr 8

   

   

   

 • Gimnazjada gminna w siatkówce

   Wola Rzędzińska, 14 i 17 lutego 2017 r.

  Klasyfikacja końcowa

   

  Chłopcy:

  1 m. Wola Rzędzińska

  2 m. Zbylitowska Góra

  3 m. Tarnowiec

   

  Dziewczęta:

  1 m. Zbylitowska Góra

  2 m. Wola Rzędzińska

  3 m. Tarnowiec

  4 m. Koszyce Wielkie

   

   

   

   

   

 • I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  „Niech kolęduje z nami cała ziemia…”

   

  25 stycznia 2017 roku odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cała ziemia…”Każdy uczestnik Konkursu miał zaśpiewać kolędę, pastorałkę lub piosenkę o Bożym Narodzeniu w języku polskim. Uczniowie mogli śpiewać jako soliści lub w zespole kilkuosobowym, z towarzyszeniem instrumentu, z dodatkowym podkładem muzycznym lub acappella. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: dwie kategorie dla uczniów Szkoły Podstawowej i jedna kategoria dla uczniów Gimnazjum.

  Jury w składzie: mgr Teresa Pantera, mgr Katarzyna Janus, o. dr Paweł Salamon OFM Conv. po wysłuchaniu 27 prezentacji artystycznych przyznało nagrody i wyróżnienia:

  Kategoria I – uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej – uczestniczyło 15 uczniów:

  I miejsce – Emilia Kozioł klasa 2b

  II miejsce – Milena Sroka klasa 2b

  III miejsce – Julia Cygan klasa 1

  Wyróżnienie – Martyna Malig i Julia Derus klasa 2a

  Wyróżnienie – Natalia Kowalska klasa 2a

  Wyróżnienie – Adrian Kloch i Kordian Bober klasa 3

  Kategoria II – uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej – 16 uczniów:

  I miejsce – Karol Sroka klasa 4

  II miejsce – Monika Lis klasa 4

  III miejsce ex aequo – Kinga Kobylecka i Weronika Wałaszek klasa 4

  Wyróżnienie – Karolina Kołton klasa 4

  Kategoria III – uczniowie Gimnazjum – 8 uczniów:

  I miejsce ex aequo – Joanna Zaucha klasa 3B i Jan Cygan klasa 1B

  II miejsce – Aleksandra Wzorek i Aleksandra Sobol klasa 2B

  III miejsce – Dominik Kozioł klasa 2B

  Wyróżnienie – Sylwia Ciochoń, Patrycja Hajdo, Julia Sobol klasa 2B

  Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali również symboliczne pamiątki i słodkie podarunki. Organizatorkami Konkursu były: s. mgr Halina Chojnacka i mgr Katarzyna Janus. Wszystkim uczestnikom I Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cała ziemia…” serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania muzycznych talentów. (HCH)

   

   

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej od wielu lat organizuje wyjątkowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z tradycją i w tym roku serca dzieci pamiętały o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Pod opieką swoich wychowawczyń dzieci z najmłodszych klas przygotowały bogaty i ciekawy w treści program artystyczny.

  Doroczne spotkanie odbyło się 4 lutego 2016 roku w świetlicy Wsparcia Dziennego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej. Wnuczęta zaprezentowały „Kaczkę Dziwaczkę”, baśń „Czerwony Kapturek”, spektakl współczesny „Z babcią i dziadkiem jest klawo!” oraz szeroką gamę wierszy i piosenek związanych tematycznie z tymi szczególnymi w życiu osobami. Małe pociechy przedstawiły pokaz tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Podczas występów babcie i dziadkowie mogli raczyć się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

  Każda babcia i każdy dziadek zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami przez wnuków. Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. 

   

 • Jakub Jop i Ewelina Dziurawiec

  stypendystami Gminy Tarnów 2016

   

  Grono stypendystów gminy Tarnów w ostatnich dniach powiększyło się o kolejne sześć osób. Tym razem stypendia otrzymali: piłkarz Patryk Orlik i perkusista Jan Łukasik z Koszyc Wielkich, dwoje judoków z Woli Rzędzińskiej – Ewelina Dziurawiec i Jakub Jop, a także dwie studentki: Anna Kozioł z Woli Rzędzińskiej – przyszła prawniczka studiująca na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Katharina Anna Masiuk z Tarnowca studiująca kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendia zostały wręczone w dniach 7-8 lutego w Urzędzie Gminy Tarnów.

  Jakub Jop i Ewelina Dziurawiec to młodzi zawodnicy UKS Wolania. Jakub jest uważany za jednego z najbardziej uzdolnionych młodych judoków w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Zarówno Jakub, jak i Ewelina, która trenuje judo w ślad za swoją siostrą Justyną, mają na swoim koncie liczne sukcesy i medale zdobyte na krajowych i międzynarodowych zawodach judo rozgrywanych m. in w Jaśle, Krośnie czy Krakowie. Patryk Orlik, również w ślad za swoim bratem Kamilem w przeszłości gminnym stypendystą trenującym obecnie w Legii Warszawa, trenuje piłkę nożną w tarnowskiej Unii. W piłce nożnej reprezentuje barwy Małopolski. Biorąc udział w licznych turniejach, często zostaje królem strzelców lub jest uznawany za najlepszego zawodnika na boisku. Jan Łukasik, choć jest dopiero uczniem ostatniej klasy podstawowej szkoły muzycznej już ma na swoim koncie szereg triumfów w ponadregionalnych, a nawet międzynarodowych konkursach muzycznych m. in. w Stalowej Woli czy Nałęczowie.Anna Kozioł, oprócz tego, że jest wzorową studentką prawa, to równocześnie jest pasjonatką historii, co potwierdziła – jeszcze jako uczennica tarnowskiego III LO, które ukończyła z najlepszym wynikiem – zostając w ubiegłym roku finalistką Olimpiady Historycznej. Wysokie wyniki na studiach uzyskuje także Katharina Masiuk, która w ramach swoich studiów zajmuje się życiem o. Zbigniewa Strzałkowskiego – pierwszego wyniesionego na ołtarze mieszkańca gminy Tarnów i uczestniczyła w uroczystościach beatyfikacyjnych w Peru.

  - Zainteresowanie programem stypendialnym przeszło nasze oczekiwania. Jak się okazuje mamy bardzo wielu utalentowanych młodych ludzi, co sprawia, że kolejka oczekujących na stypendium jest wciąż dość długa – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. – Jeszcze dłuższa jest jednak lista tych, których w ciągu minionych kilku lat udało się już docenić i wyróżnić. Niektórzy dziś już mają na swoim koncie znaczące międzynarodowe sukcesy. To tym bardziej cieszy – dodaje.

  źródło: www.gmina.tarnów.pl

   

 • Feryjne warsztaty filmowe

   

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów klas I i II gimnazjum pod opieką Agnieszki Grzegórzek- Zając i Mariusza Widawskiego w ramach zajęć edukacji filmowej wzięła udział w profesjonalnych warsztatach filmowych prowadzonych przez krakowskich dziennikarzy telewizyjnych realizujących różnorodne projekty audiowizualne. Warsztaty trwały 5 dni, łączyły w sobie teorię z praktyką, a każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu.

  Uczniowie poznali zasady pracy ekipy na planie, role twórców filmowych, a także omówili różnice w procesach realizacyjnych  poszczególnych rodzajów obrazów filmowych: od newsa do filmu fabularnego. Dużą część zajęć poświęcono również problematyce oświetlenia na planie i roli dźwięku.

   

  Najbardziej pasjonującą dla uczniów, ale zarazem żmudną pracą był moduł pt. „Od pomysłu do emisji, czyli cykl produkcyjny filmu”, którego celem była praca z kamerą, tworzenie scenariusza, nagrywanie oraz obróbka filmu. Efektem pracy było nakręcenie krótkiej etiudy filmowej pt. „Zrzuć maskę”, która w całości została stworzona przez uczestników warsztatów.

   

  Po zakończonych warsztatach uczniowie zdeklarowali chęć swojego uczestnictwa w kolejnych propozycjach tego typu.

   

   

   

 • II miejsce

  w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych

   

   

  12 stycznia 2016 r. odbył się w Gromniku IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tarnowskiego. Jury oceniało opanowanie pamięciowe wykonywanego utworu, wymowę i intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

   

   

  Naszą szkołę w kategorii gimnazjum reprezentowała uczennica klasy 2b Joanna Zaucha pod opieką nauczycielki j. niemieckiego Edyty Kuty. Asia zaśpiewała kolędę„Stille Nacht, heilige Nacht” i zajęła wysokie II miejce.

   

   

   

                                                                              GRATULUJEMY SUKCESU!

   

   

 •  

  Nasza pierwsza etiuda filmowa o Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Filmowym

   

   

           Zajęcia w ramach Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również zajęcia praktyczne, na których poznajemy tajniki pracy z kamerą.

  W pewne piątkowe popołudnie stanęliśmy przed ciekawym zadaniem - zrealizowaniem etiudy filmowej, prezentującej nasz klub filmowy. Realizacja ta była poprzedzona warsztatami filmowymi, które przeprowadziłpan Zbigniew Filar, twórca tarnowskiej telewizji internetowej.

  Warsztaty z filmem przebiegały w czterech etapach. Podczas jednego z nich opracowano ogólną koncepcję samego filmu i sposób pracy nad jego powstawaniem. Kolejne spotkanie było poświęcone prezentacji sprzętu filmowego i fotograficznego, na którym uczniowie mieli pracować, realizując swój filmowy i fotograficzny reportaż. 

  Młodzież poznała budowę i zasady funkcjonowania profesjonalnej kamery filmowej oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Została zapoznana z techniką powstawania ruchomych i nieruchomych obrazów, czyli właściwym sposobem kręcenia filmu i umiejętnością robienia zdjęć o wysokich walorach artystycznych.

  Podczas tego spotkania klubowicze nakręcili swoje pierwsze filmowe kadry i wykonali pierwsze zdjęcia. Odbyli również dalszą dyskusję na temat wizji i tematu filmu, który miał wkrótce zostać nakręcony. Ważne było w tym momencie stworzenie scenariusza filmu, przydzielenie zadań do wykonania przez poszczególnych klubowiczów oraz opracowanie kolejnych etapów utrwalania materiału, z którego powstanie później film.

           Ostatnim etapem warsztatów z zakresu edukacji filmowej było nagrywanie sekwencji filmowych i ich obróbka oraz montaż. Na materiał filmowy złożyły się fragmenty zajęć SDKF-u, wywiady z opiekunami klubu filmowego, prezentacja szkoły i rozmowa z dyrektorem placówki.


   

   


 •  

  I miejsce w turnieju Regamet Cup 2016

   

   

  23 stycznia 2016 roku na hali sportowej w Czarnej zawodnicy klasy sportowej z naszej szkoły grający także w barwach LKS Wolania rozegrali turniej REGAMET CUP 2016. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Prendote wygrał zmagania, a najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły i zawodnik Wolanii - Artur Ciochoń. Należy podkreślić, iż podczas tego turnieju rewelacyjne broniący bramkarz Albert Kuta nie stracił ani jednej bramki do czego również przyczynili się świetnie grający obrońcy.

   

  A oto szczegółowe wyniki turnieju:


  grupa: Wolania - Czarnovia II Czarna 1:0 br.: Trzpis
  grupa: Wolania - Grunwald Budziwój 2:0 br.: 2xCiochoń
  grupa: Wolania - Kolejarz Stróze 2:0 br.: Frysztak, Ciochoń
  półfinał: Wolania - MONIS Bielowy/Strzegocice 2:0 br.: 2xJ.Kuta
  finał: Wolania - Czarnovia I Czarna 2:0 br.: 2xJ.Kuta


  W drużynie zagrali: Albert Kuta, Artur Ciochoń, Jakub Kuta, Jakub Wójcik, Adrian Ciężadło, Mikołaj Frysztak, Jakub Trzpis.

   

   

   

TEST PRĘDKOŚCI TWOJEGO INTERNETU


Powered by SpeedTest.pl

POGODA W TARNOWIE

LICZNIK ODSŁON STRONY

005033925
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
597
1368
1965
13267
3171
74117
5033925

Prognoza na dzisiaj
1392

Online (5 minutes ago):7
7 guests

Twój IP:3.238.98.39
 1. NASZA LOKALIZACJA
 2. WAŻNE LINKI
 3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev