Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 2
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
w Woli Rzędzińskiej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/artykuly/pi2019/20190326_101042_resized.jpg.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/artykuly/pi2019/20190326_101110_resized.jpg.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/artykuly/pi2019/20190326_101415_resized.jpg.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/artykuly/pi2019/20190326_101322_resized.jpg.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

„A jednak się rusza… „ - warsztaty filmowe w 4a

Wędrujący Filmoznawca dr Karol Jachymek poprowadził w klasie 4a zajęcia z zakresu edukacji filmowej na temat animacji filmowej i jej rodzajów. Uczniowie wzięli udział w interaktywnych zajęciach, podczas których rozwiązywali quizy, zagadki, zadania i tworzyli proste urządzenia optyczne. Spotkanie to potwierdziło po raz kolejny, że nauka poprzez zabawę doskonale się sprawdza w warunkach szkolnychJ. Inicjatorami warsztatów byli Agnieszka Grzegórzek i Mariusz Widawski.

 

 

 

„Na morzu z kapitanem Palemonem..” – zajęcia filmowe w klasie 2a

W minionym tygodniu klasa 2a wyruszyła na morze, aby wziąć udział w bajkowej, ale pełnej niebezpieczeństw i przygód podróży. Jej celem było zdobycie podstawowych informacji o scenariuszu filmowym. Wykonując wspólne zadania towarzyszyli kapitanowi Palemonowi, bohaterowi polskiej bajki animowanej i tworzyli własną interpretację tej animacji. Zajęcia prowadzone były przez dr. Karola Jachymka, zaproszonego przez Agnieszkę Grzegórzek i Mariusza Widawskiego w ramach prowadzonej w szkole edukacji filmowej.

 

 

 

XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH

 

15 marca 2019 roku w Kielcach odbyły się z XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH. Formacja Blask Mini ze Studia Tańca Honorata w Tarnowie zdobyła 1 miejsce. W grupie tej trenuje nasza uczennica z klasy piątej, Paulina Pawlowska. Gratulujemy sukcesu i życzymy samych udanych występów.

 

 

 

Dzień liczby π

 

     14 marca w dzień urodzin Alberta Einsteina obchodzony jest Światowy dzień liczby π – najsłynniejszej liczby świata. Liczba π to jedna z pierwszych liczb niewymiernych odkrytych przez człowieka, a hipotezami dotyczącymi jej rozwinięcia dziesiętnego wciąż zajmuje się wielu naukowców. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na plakat „Portret liczby π „ i model przestrzenny liczby π. W kategorii plakat:   

I miejsce zdobyła uczennica klasy VIII – Paulina Sobarnia  

{gallery}artykuly/pi2019/20190326_101042_resized.jpg{/gallery}

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IIIa gimnazjum – Weronika Serwińska

{gallery}artykuly/pi2019/20190326_101110_resized.jpg{/gallery}   

W kategorii model przestrzenny  

I miejsce zdobył uczeń klasy IV a – Jan Kaczówka 

{gallery}artykuly/pi2019/20190326_101415_resized.jpg{/gallery}

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII – Patrycja Pająk 

 {gallery}artykuly/pi2019/20190326_101322_resized.jpg{/gallery}

 

 

Halina Jarowska    

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

Konkurs „Kangur Matematyczny" wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1990 r został po raz pierwszy zorganizowany w Europie i od razu zyskał dużą popularność ogarniając stopniowo coraz więcej krajów i w chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.   Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala się szczegóły najbliższej edycji konkursu i wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Test w kategorii Żaczek ( kl. 2 ) zawiera 21 zadań, Maluch ( 3 i 4 kl. ) – 24 zadania. Testy pozostałych kategorii Beniamin ( 5 i 6 kl. ), Kadet ( 7 i 8 Kl. ) , Junior ( 3 kl. GIM )- 30 zadań   o różnym stopniu trudności.

21 marca w „ Dniu Kangura", w dniu wspólnej intelektualnej zabawy wzięło udział aż 61 uczniów z klas II – Viii SP i klas III GIM , uczniów chcących sprawdzić poziom swojej wiedzy i porównać ją z wiedzą uczniów z całej Polski.  Na każdego uczestnika co roku czeka miła niespodzianka, w tej edycji – układanka przestrzenna  w postaci kuli – breloczka.                                                                      

Halina Jarowska

 

 

   

 

 

 

Pająki i skorpiony

Uczniowie klasy V uczestniczyli w niecodziennej wystawie pt. " Fascynujący świat pająków i skorpionów". Podczas prelekcji poznali budowę , siedliska i zwyczaje panujące wśród  tych stawonogów. Samodzielnie też mogli wykonać swojego 8-nogiego, kosmatego przyjaciela. Zadowoleni uczniowie pod opieką nauczycieli wrócili na pozostałe zajęcia szkolne.Dziękujemy organizatorom za możliwość obejrzenia wystawy.

 

 

Uczniowie z terenu szkół podstawowych wczoraj, 27 lutego, doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie na stacji narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Młodzi narciarze i snowboardziści na specjalnie wydzielonej i zabezpieczonej trasie uczyli się poprawnej techniki jazdy, by potem wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta Gminy Tarnów. 

W pełnej emocji i zdrowej sportowej atmosferze uczniowie szkolili się już od godzin porannych, następnie rozgrzewali się podczas treningu, by w końcu stanąć na linii startu. Zawodnicy konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach – w narciarstwie i snowboardzie, osobno dziewczęta i chłopcy. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, gminny koordynator ds. sportu oraz ratownik medyczny. 

Puchar Wójta Gminy Tarnów wywalczyli: 
Narciarstwo dziewcząt:
I miejsce – Anna Sitko – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
II miejsce – Natalia Malig – Szkoła Podstawowa w Woli Rzędzińskiej II
III miejsce – Aleksandra Pikul – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich

Narciarstwo chłopców:
I miejsce – Michał Gomółka – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze
II miejsce – Marcin Marendziak – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich
III miejsce – Tomasz Nytko – Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych

Snowboard dziewcząt:
I miejsce – Amelia Ochał – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
II miejsce – Zuzanna Kozioł – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

Snowboard chłopców:
I miejsce – Daniel Kiełbasa – Szkoła Podstawowa w Woli Rzędzińskiej I
II miejsce – Patryk Setlak – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich
III miejsce – Szymon Rybski – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze

Każdy ze zwycięzców otrzymał Puchar Wójta Gminy Tarnów, który w imieniu włodarza gminy wręczał im gminny koordynator ds. sportu Eugeniusz Wojtarowicz, pozostałe miejsca na podium zostały nagrodzone medalami. Należy zaznaczyć, iż wydarzenie zostało zrealizowane dzięki udziałowi Gminy Tarnów w projekcie „Jeżdżę z głową” przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego

 

źródło: www.gmina.tarnow.pl

 

 

 

Mistrzynie Powiatu Tarnowskiego

 

Nie będę się rozpisywał za wiele, ale chcę wszystkich poinformować, że właśnie dzisiaj tj. 22.03.2018 r. na hali sportowej w Skrzyszowie nasze dziewczęta wywalczyły MISTRZOSTWO POWIATU TARNOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ. Po zaciętej walce z takimi zespołami jak: Skrzyszów, Ryglice i Pleśna nasze szczypiornistki okazały się najlepsze. Oczywiście nie siadamy na laurach, bo już wkrótce przed nami półfinał wojewódzki. „Trzymamy kciuki” i życzymy dalszych sukcesów.

 I i II miejsce na gimnazjadzie gminnej w piłce ręcznej

 

W poniedziałek 12 marca 2018 roku na hali w Koszycach Wielkich rozegrana została gimnazjada gminna w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta wywalczyła awans do półfinału powiatowego wygrywając zawody. Chłopcy uplasowali się natomiast na drugim miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Chłopcy:

1m. Tarnowiec

2m. Wola Rzędzińska

3m. Zbylitowska Góra

4m. Koszyce Wielkie

Dziewczęta:

1m. Wola Rzędzińska

2m. Koszyce Wielkie

3m. Tarnowiec

 

 

I miejsce Natalii Malik w narciarstwie alpejskim

W środę, 7 marca w Stacji Narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy odbył się wyjazd na narty połączony z zawodami w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Na jego starcie stanęło ponad 100 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy już od godzin porannych rozgrzewali się w trakcie treningu na stoku narciarskim, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Właściwa rywalizacja, która odbyła się w narciarstwie alpejskim - slalomie gigancie, wzbudziła spore emocje. Zjeżdżano na specjalnie przygotowanej na tę okazję trasie, usytuowanej tuż obok stoku. Zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach – zjeździe na nartach i snowboardzie. W czasie zawodów nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik medyczny Pan Krzysztof Krzemień. Zwycięzców pamiątkowymi medalami oraz pucharami udekorował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Po sportowych emocjach, zawodnicy w pełni wykorzystali dobre warunki narciarskie, szosując  na stoku „Słotwiny”.

Zwycięzcy Zawodów Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Tarnów:

Kategoria narty:

  

Dziewczęta:

 1. Natalia Malik – SP nr 2 Wola Rzędzińska
 2. Aleksandra Sitko – Szkoła Tarnowiec
 3. Magdalena Klich – Szkoła Zbylitowska Góra

Chłopcy:

 1. Dominik Chmura – Szkoła Tarnowiec
 2. Piotr Klich – Szkoła Zbylitowska Góra
 3. Szymon Połeć – Szkoła Tarnowiec

Kategoria Snowboard:

Dziewczęta:

 1. Katarzyna Drelicharz – Szkoła Zawada
 2. Kinga Bałła – Szkoła Zawada
 3. Wiktoria Oślizło – Szkoła Zawada

Chłopcy:

 1. Patryk Setlak – Szkoła Koszyce Wielkie
 2. Krystian Kozioł – Szkoła Tarnowiec
 3. Krystian Reczek – Szkoła Zbylitowska Góra

 

 

żródło: www.gmina.tarnow.pl

 


Rekrutacja 2018/2019

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ


 

 

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018/2019  - CZYTAJ WIĘCEJ...

Zał. nr 1 - Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły -  .DOC

Zał. nr 2 -  Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły.DOC

Zał. nr 3 - Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej i samotnego wychowywania dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły - .DOC

 

 


 Mistrzowie klasy IB
Klasa  I B  SP zakończyła  naukę  w   pierwszy  półroczu  bieżącego  roku  szkolnego  ze  świetnymi  wynikami. Udowodniły  to  również  konkursy  jakie  się  odbyły  w  klasie w  ostatnich  tygodniach  stycznia. W  efekcie  wyłonili  się  mistrzowie  różnych  dyscyplin.
Mistrzami  szybkiego  czytania  zostali: Zuzanna  Pobiegło  i  Adrian  Kozioł  a  wicemistrzami  Krystian  Prendota, Ilona  Bród  i  Karolina  Marek.  Niekwestionowanym mistrzem  liczenia  w  zakresie  10  został  Krystian  Prendota. Kolejne  miejsca  należały  do  Zuzanny  Pobiegło, Huberta  Strojnego, Remigiusza  Kuty  i  Ilony  Bród. W  szybkim  pisaniu  najlepsza  okazała  się  Wiktoria  Zięba. Równie  szybko  i  pięknie  piszą  też   Wiktoria  Usień, Zuzanna  Pobiegło, Remigiusz  Kuta  i  Ilona  Bród. Większość  uczniów  to  również  mistrzowie  szybkiego  biegania,  czego  dowodzą  świetne  zabawy  na  szkolnym  korytarzu.
 
 
 

Dni otwarte w naszej szkole

 

W dniu 1 marca w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla przyszłorocznych pierwszoklasistów. Grupa dzieci wraz z rodzicami mogła zapoznać się pokrótce z ofertą edukacyjną i wychowawczą naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna i uczniowie szkoły podstawowej zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Na sali gimnastycznej można było obejrzeć pokaz JUDO w wykonaniu naszych uczniów poprowadzony przez gimnazjalistkę Ewelinę Dziurawiec. Przybyli goście mogli również wysłuchać piosenek i wierszy , obejrzeć tańce w wykonaniu uczniów klasy V i klasy 1, jak również wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W trakcie zwiedzania szkoły goście odwiedzili salę kinową, obejrzeli krótki spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klasy 7, jak również zestawy kolekcjonerskie naszych uczniów. W sali matematycznej zaangażowani byli w układanie kostek , puzzli innych zabaw matematycznych. Pracownia fizyczno-chemiczna natomiast wprowadziła dzieci w świat doświadczeń i zjawisk fizycznych i chemicznych. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy naszych małych gości przez gimnazjalistki. Na dzieci w świetlicy szkolnej czekał słodki podwieczorek.

 

 

 

Gimnazjada gminna w piłce ręcznej dziewcząt

 

 

Poraz kolejny zdobywamy Mistrzostwo Gminy Tarnów w piłce ręcznej dziewcząt.

Po zaciętej walce z Gimnazjalistkami z Koszyc, Zbylitowskiej Góry i Tarnowca wywalczyliśmy awans do półfinału powiatowego.

 

Wyniki:

 

Wola Rzędzińska vs. Koszyce - 8:3

Wola Rzędzińska vs. Zbylitowska Góra - 12:7

Wola Rzędzińska vs. Tarnowiec: 4:2

 

GRATULUJEMY

 

 

 

 


Rekrutacja 2018/2019

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ


 

 

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018/2019  - CZYTAJ WIĘCEJ...

Zał. nr 1 - Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły -  .DOC

Zał. nr 2 -  Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły.DOC

Zał. nr 3 - Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej i samotnego wychowywania dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły - .DOC

 

 


Wśród starych fotografii…

 

 

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cudze chwalicie swego nie znacie” uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach wychowawczo-edukacyjnych mających na celu uzupełnienie i poszerzenie wiedzy na temat Tarnowa. Młodzież wzięła  udział w spotkaniu autorskim z pasjonatem  miasta, fotografem i miłośnikiem historii - panem Stanisławem Siekierskim, który od lat zajmuje się komparatystyką zdjęć i z wielkim zamiłowaniem, a nieraz i trudem odwzorowuje stare fotografie w obecnych, nowoczesnych przestrzeniach. Spotkanie to umożliwiło uczniom obejrzenie Tarnowa z różnych perspektyw na fotografiach porównawczych, które w doskonały sposób pokazują, jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat. Oglądane zdjęcia były komentowane przez autora, co pozwoliło uczniom pozyskać również informacje historyczne i  poznać ciekawostki związane z Tarnowem.

 

 

 

Kto szuka ten znajduje…

 

 Klasa 2b gimnazjum, realizując swój projekt edukacyjny związany z Tarnowem, odwiedziła Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego i wzięła udział w lekcji bibliotecznej na temat możliwości korzystania z biblioteki miejskiej i korzyściach płynących z czytania książek.

Podczas spotkania w ciekawy i przystępny sposób opowiedziano o historii tarnowskiej biblioteki oraz zachęcano młodzież do korzystania z jej zbiorów i wydarzeń organizowanych w poszczególnych bibliotecznych filiach. Uczniowie dowiedzieli się także, z jakich działów i oddziałów biblioteki mogą skorzystać podczas przygotowywania referatów, zadań i poszukiwań materiałów do realizacji tematów z różnych dziedzin wiedzy i nauki.

W module drugim zajęć prelegentki pokazały uczniom, w jaki sposób korzystać ze zbiorów multimedialnych, bibliografii i jak posługiwać się katalogami elektronicznymi. Równie ciekawym elementem były odwiedziny w Dziale Starodruków i możliwość  zobaczenia najstarszych zbiorów biblioteki.

Na ręce pani Marioli Góry i pani Małgorzaty Soboń-Kiełbani  składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie w murach tarnowskiej biblioteki.  

 

 

 

Puchar Wójta Gminy Tarnów w Narciarstwie Alpejskim

 

Piękna, słoneczna pogoda i dobre warunki na stoku powitały uczestników Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów, które odbyły się w piątek, 3 marca w Stacji Narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Na jego starcie stanęło ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy już od godzin porannych rozgrzewali się w trakcie treningu na stoku narciarskim, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Właściwa rywalizacja, która odbyła się w narciarstwie alpejskim - slalomie gigancie, wzbudziła spore emocje. Zjeżdżano na specjalnie przygotowanej na tę okazję trasie, usytuowanej tuż obok stoku. Zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach – zjeździe na nartach i snowboardzie. Zwycięzców pamiątkowymi medalami udekorował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Po sportowych emocjach, zawodnicy w pełni wykorzystali bardzo dobre warunki narciarskie, szosując  na stoku „Słotwiny”.

Wyjazd na zawody narciarskie zorganizowało gminne Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Zwycięzcy Zawodów Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Tarnów:

Kategoria narty:

Dziewczęta:

 1. Magdalena Klich – Szkoła Podstawowa Zbylitowska Góra
 2. Iwona Kajmowicz – Zespół Szkół Publicznych Tarnowiec
 3. Martyna Szczęsny – Zespół Szkół Publicznych Tarnowiec

Chłopcy:

 1. Dominik Chmura – Zespół Szkół Publicznych Tarnowiec
 2. Michał Gomówka – Szkoła Podstawowa Zbylitowska Góra
 3. Wiktor Habel – Publiczne Gimnazjum Zawada

Kategoria Snowboard:

Dziewczęta:

 1. Katarzyna Drelicharz – Publiczne Gimnazjum Zawada
 2. Kinga Bałła – Publiczne Gimnazjum Zawada
 3. Maria Romanowska – Zespół Szkół Publicznych Tarnowiec

Chłopcy:

 1. Jakub Dudziński – Niepubliczne Gimnazjum Zbylitowska Góra
 2. Kacper Ziaja – Zespół Szkół Publicznych Tarnowiec
 3. Igor Kasperek – Niepubliczne Gimnazjum Zbylitowska Góra

źródło: www.gmina.tarnow.pl

 

 

 

Złoci piłkarze ręczni w Mistrzostwach Gminy

 

 

W rozegranej 22 marca w Koszycach Wielkich Gminnej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców, nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. W trzech kolejnych meczach odnieśli 3 zwycięstwa.

 

Oto wyniki:

 

Wola Rzędzińska - Zbtlitowska Góra 10:3

Wola Rzędzińska - Koszyce Wielkie 13:4

Wola Rzędzińska – Tarnowiec 15:5

 

skład reprezentacji Szkoły:

 

z klasy 3 c

 

Bańdur Kacper

Bełda Bartek

Czwakiel Maciej

Zając Mateusz

Zych Mateusz

 

z klasy 3 b

 

Tybor Dawid - bramkarz

Zmarzły Szymon

z klasy 3 a

Wojdyła Szymon

 

z klasy 2 b

 

Bryg Grzegorz

Paw Bartek

Mleczko Arek

 

z klasy 2 a

 

Początko Eryk - bramkarz

 

Kolejne zawody w drodze do Finału Powiatowego reprezentacja dziewcząt rozegra we środę - 30 marca, a chłopcy w piątek - 1 kwietnia w Skrzyszowie.

 

 

 


 

 

Mamy mistrzostwo gminy Tarnów

 

 

15 marca w koszyckiej hali sportowej odbył się finał gminnej gimnazjady młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 zespoły z Koszyc Wielkich, Zbylitowskiej Góry, Tarnowca i Woli Rzędzińskiej. Rozegranych zostało 6 meczy w systemie każdy z każdym. Po zaciętej walce dziewczęta z naszego Gimnazjum nie przegrywając żadnego meczu wywalczyły I miejsce i tym sposobem zakwalifikowały się do półfinału powiatowego, który odbędzie się 30 marca 2016 r. w Skrzyszowie. Mamy nadzieję, że dziewczyny powtórzą dzisiejszy sukces i wejdą do wielkiej finałowej czwórki.

 

I miejsce – Wola Rzędzińska

II miejsce  - Zbylitowska Góra

III miejsce – Tarnowiec

IV miejsce – Koszyce Wielkie

 

Życzymy powodzenia

 

 


Muzeum koncert i łyżwy


 

 

Dnia 29 lutego 2016 roku w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy I c Gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej odbyli wycieczkę tematyczną do Krakowa. Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia "PASIONART" z Krakowa uczniowie udali się do Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa "NILA", gdzie pod opieką przewodnika zwiedzali podziemia muzeum.Uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych poświęconych tematyce Polskiego Państwa Podziemnego.

Następnie uczestniczyli w koncercie AMOR PATRIAE NOSTRA LEX w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, gdzie wysłuchali wierszy, pieśni patriotycznych oraz obejrzeli multimedialną prezentację dotyczącą losów Żołnierzy Niezłomnych. Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę historyczną uczniów i na pewno zapadnie na długo w pamięci każdego z nich.

Następnego dnia uczniowie I c Gimnazjum udali się na lodowisko TOSiR w Tarnowie.Celem wyjazdu było propagowanie aktywnych form wypoczynku w sezonie zimowym oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na lodzie bawiąc się przy tym doskonale.Było mnóstwo śmiechu, dla wielu uczniów była to niezapomniana i pełna wrażeń przygoda.

 

 

 

Gimnazjada gminna w siatkówce dziewcząt

 

Złoto  dla dziewcząt z naszego gimnazjum

 

 

4 marca 2016 r. w naszej szkole rozegrane zostały zawody szkolne w ramach Gimazjady gminnej w siatkówce dziewcząt.

Po sukcesie chłopców, którzy wywalczyli złoto, przyszła pora na dziewczęta, które zajęły również I miejsce.

Po zaciętej walce nasza drużyna uzyskała awans do półfinału powiatowego, który odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 10 marca w Skrzyszowie.

 

Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

I miejsce  w siatkówce chłopców

Gimnazjada Gminna

 

 

26 lutego 2016 roku w naszym gimnazjum zostały rozegrane zawody sportowe, w których wyłoniony został mistrz gminy Tarnów w siatkówce chłopców. Po zaciętej walce chłopcy z naszego gimnazjum wywalczyli I miejscy i tym sposobem zakwalifikowali się do półfinału powiatowego, który zostanie rozegrany 11 marca.

 

Życzymy dalszych sukcesów