Listopad- czas zadumy i wspomnień o bliskich, którzy odeszli ale także o tych nieznanych, często anonimowych bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnym, niepodległym państwie. W tym roku przypadła 103 rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Na naszych terenach pamięć o tamtych wydarzeniach jest szczególnie żywa, ponieważ właśnie tutaj na początku I wojny światowej toczyły się ciężkie walki i powiat tarnowski usiany jest wojennymi cmentarzami, na których spoczywają- wspólnie- walczący przeciwko sobie żołnierze. Może któryś z nich zatrzymał na dłużej Twoją uwagę i uważasz, że warto o nim opowiedzieć innym?

Taki jest cel konkursu

 BOHATER-skie RYMOWANKI

 

Wybierz ciekawego Twoim zdaniem bohatera lub  postać zasłużoną dla Twojej miejscowości i ułóż krótką rymowankę na jego temat. Kto wie, może Twoja rymowanka przywróci jakąś ważną zapomnianą postać lokalnej społeczności, pomoże komuś nauczyć się historii.

Prace należy przesłać do 30 listopada br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze, najbardziej oryginalne rymowanki.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni upominkiem i oceną celującą z języka polskiego i historii.

Równocześnie przypominamy, że zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie, wykorzystywanie i udostępnianie danych osobowych uczestnika uzyskanych w związku z organizacją i przeprowadzeniem konkursu.