foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
2021/2022

            Podsumowanie Projektu dydaktyczno-wychowawczego „Aby człowiek stał się obrazem i podobieństwem Boga na ziemi” z okazji 150. rocznicy śmierci Patrona szkoły bł. Edmunda Bojanowskiego

             W roku szkolnym 2021/22 realizowany był Projekt dydaktyczno-wychowawczy pod tytułem: „Aby człowiek stał się obrazem i podobieństwem Boga na ziemi”, z okazji 150 rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły bł. Edmunda Bojanowskiego opracowany  przez s. Halinę Chojnacką.

            Celem tego projektu było pogłębienie wiedzy uczniów o Patronie szkoły bł. Edmundzie Bojanowskim. Każdy miesiąc roku szkolnego, w oparciu o rok liturgiczny Kościoła katolickiego, zawierał w sobie konkretny temat, który charakteryzował Patrona i ukazywał Jego różnorodne zainteresowania oraz realizowane dzieła. Uczniowie razem z nauczycielami opracowywali te tematy podczas prowadzonych lekcji, w czasie których podejmowano dyskusję, czytano Dziennik bł. Edmunda Bojanowskiego oraz oglądano przygotowane prezentacje multimedialne. Warto tu wspomnieć krótki film „Edmund Bojanowski – serdecznie dobry człowiek i przyjaciel dzieci”, przygotowany przez uczniów klasy 7b pod opieką wychowawcy mgr. Piotra Styczyńskiego i wspierających ich nauczycieli.

            Uwieńczeniem realizacji projektu były obchody Dnia Patrona Szkoły.

            9 czerwca 2022 r. o godz. 1230 społeczność szkoły oraz zaproszeni goście zgromadzili się w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. Ksiądz. Proboszcz Stanisław Szufnara w słowach skierowanych do zgromadzonych w kościele wiernych mówił „Dzisiaj wspominamy Patrona naszej szkoły bł. Edmunda Bojanowskiego, którego przykład pokazuje nam, ile dobrego może zdziałać człowiek mający kochające i otwarte na potrzebujących serce. Pamięć o tym "serdecznie dobrym człowieku" jest obowiązkiem nie tylko założonych przez niego Służebniczek, ale całego społeczeństwa polskiego, a szczególnie Was uczniów szkoły, która nosi Jego imię.” 

            Po Mszy św. w sali teatralnej kościoła parafialnego odbyła się część artystyczna obchodów Dnia Patrona Szkoły. Zaproszeni goście: przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP siostra wikaria prowincjalna Barbara Zegiel i siostra asystentka prowincjalna Krystyna Rutka; p. sołtys Tadeusz Stach, p. radny Henryk Solak, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Bober, uczniowie szkoły oraz nauczyciele zostali powitani przez Dyrektora Szkoły mgr. Mariusza Widawskiego słowami z Dziennika bł. Edmunda: Sobota, 16 kwietnia 1853 r. - Śnieg niespodziany spadł w nocy (...). Ptaszki strwożone cisnęły się do mego okna, ćwierkały i dziobkami pukały w szyby, jakby się dopominając pożywienia, które im na murze za oknem codziennie przez czas zimy tegorocznej posypywałem z okruszyn bułek, a od Wielkiejnocy z babek i placków. Była to próbka udzielania jałmużny dla ptaszków, którą chciałem później zaprowadzić w Ochronie dla niewinnej, a miłosiernej zabawy dzieci.

            Opracowany przez mgr Agnieszkę Oćwieję i mgr Agnieszkę Grzegórzek-Zając, montaż słowno-muzyczny „Bł. Edmund Bojanowski, opiekun dzieci, ubogich i chorych”, był wspaniałym, artystycznym przekazem życia, myśli i działalności bł. Edmunda Bojanowskiego. Wspaniale zaprezentowali się pierwszoklasiści, których przygotowała  mgr Krzysztofa Strojewska.  Występ najmłodszych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, a na szczególne uznanie zasłużył  wykonany przez nich taniec ludowy.

 Oprawę multimedialną przygotował mgr Mariusz Więckowski, a o piękną scenografię zadbała mgr Anna Wajda. W muzyczną część programu włączyły się absolwentki naszej szkoły, które należą do KSM działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego. Kunszt wykonania i przygotowania części artystycznej obchodów Dnia Patrona Szkoły zachwycił widownię, która nagrodziła występujących uczniów i zaangażowanych nauczycieli gromkimi brawami.

            Podsumowaniem realizowanego projektu był Konkurs Plastyczny „Maryja w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego”, na który uczniowie wykonali 100 prac. Po programie artystycznym odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Sponsorami nagród byli: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP i Parafia Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej.

W kategorii klas 1- 3 nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Miejsce I

Kacper Kuczek klasa 2

Miejsce II

Jagoda Wawrzon klasa 1

Miejsce III

Patryk Kuta klasa 3

Miejsce III

Amelia Żmuda klasa 2

Wyróżnienie

Patrycja Zaucha klasa 2

Wyróżnienie

Szymon Turaj klasa 1

Wyróżnienie

Lena Banaś klasa 2

Wyróżnienie

Igor Prendota klasa 2

W kategorii klasy 4-6 nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Miejsce I

Remigiusz Kuta klasa 5b

Miejsce II

Hubert Strojny klasa 5b

Miejsce II

Dariusz Zaucha klasa 5a

Miejsce III

Brayan Lisowski klasa 4

Miejsce III

Patryk Łazowski klasa 6

Wyróżnienie

Arkadiusz Kuta klasa 5a

Wyróżnienie

Maksymilian Wencel klasa 4

Wyróżnienie

Alex Czech klasa 6

Wyróżnienie

Julia Prendota klasa 5b

Wyróżnienie

Natalia Lis klasa 6

Wyróżnienie

Krystian Prendota klasa 5b

Wyróżnienie

Magdalena Wrona klasa 5b

W kategorii klasy 7-8 nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Miejsce I

Arkadiusz Zaucha klasa 7a

Miejsce II

Marceli Zaucha klasa 8

Miejsce III

Emilia Kozioł klasa 7b

Wyróżnienie

Aleksandra Zaucha klasa 8

Wyróżnienie

Gabriela Zaucha klasa 8

            Na zakończenie uroczystego spotkania Siostry Służebniczki obdarowały wszystkich uczestników słodkimi Edmundowymi piernikami, które u najmłodszych wywołały ogromną radość.

            Założenia projektu dydaktyczno-wychowawczego: „Aby człowiek stał się obrazem i podobieństwem Boga na ziemi” zostały zrealizowane w zadowalającym stopniu, gdyż świadomość i wiedza uczniów o Patronie Szkoły została na pewno pogłębiona i stała się inspiracją dla nich do kierowania się w codziennym życiu  wartościami, których uosobieniem był bł. Edmund Bojanowski.

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

DYPLOM UZNANIA ZA ZASŁUGI W DZIEDZINIE OŚWIATY I W...
15 Lip 2022 09:40
DYPLOM UZNANIA ZA ZASŁUGI W DZIEDZINIE OŚWIATY I WYCHOWANIA
Czytaj więcej >>>
Nasza pielgrzymka na Jasną Górę
30 Cze 2022 13:41
Nasza pielgrzymka na Jasną Górę
Czytaj więcej >>>
Ostatni raz z moją klasą…
29 Cze 2022 08:03
Ostatni raz z moją klasą…
Czytaj więcej >>>
Wyprawka pierwszoklasisty 2022/2023
27 Cze 2022 10:01
Wyprawka pierwszoklasisty  2022/2023
Czytaj więcej >>>
Ostatnie szkolne ognisko uczniów klasy 8
27 Cze 2022 09:54
Ostatnie szkolne ognisko uczniów klasy 8
Czytaj więcej >>>
DARMOWE PRZEJAZDY GMINNĄ KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ DLA...
27 Cze 2022 09:43
DARMOWE PRZEJAZDY GMINNĄ KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY TARNÓW – WAŻNA INFORMACJA!
Czytaj więcej >>>
Podróż dookoła świata w kl. 2
24 Cze 2022 09:44
Podróż dookoła świata w kl. 2
Czytaj więcej >>>
Wyjazd do parku kl. 2
24 Cze 2022 09:36
Wyjazd do parku kl. 2
Czytaj więcej >>>
Zapraszamy na Powitanie lata do Jodłówki-Wałek!
23 Cze 2022 17:39
Zapraszamy na Powitanie lata do Jodłówki-Wałek!
Czytaj więcej >>>
Podsumowanie Projektu o bł. Edmundzie Bojanowskim
22 Cze 2022 20:42
Podsumowanie Projektu o bł. Edmundzie Bojanowskim
Czytaj więcej >>>
Konkurs Plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo r...
22 Cze 2022 20:19
Konkurs Plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”
Czytaj więcej >>>
Gminny Konkurs Plastyczny ”Życie bez alkoholu”...
22 Cze 2022 20:14
Gminny Konkurs Plastyczny ”Życie bez alkoholu”
Czytaj więcej >>>
KARTA ROWEROWA
22 Cze 2022 05:31
KARTA ROWEROWA
Czytaj więcej >>>
Wycieczka klas I i III do Pacanowa
22 Cze 2022 05:24
Wycieczka klas I i III do Pacanowa
Czytaj więcej >>>
TURNIEJ WIEDZY o POLSCE
21 Cze 2022 05:10
TURNIEJ WIEDZY o POLSCE
Czytaj więcej >>>
Wyniki konkursu matematycznego KANGUR: klasy 2 – 8...
16 Cze 2022 19:11
Wyniki konkursu matematycznego KANGUR: klasy 2 – 8
Czytaj więcej >>>
PREMIERA W KLASIE II
15 Cze 2022 06:09
PREMIERA  W  KLASIE II
Czytaj więcej >>>
Memoriał bł. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie...
09 Cze 2022 07:07
Memoriał bł. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie
Czytaj więcej >>>

TEST PRĘDKOŚCI TWOJEGO INTERNETU


Powered by SpeedTest.pl

POGODA W TARNOWIE

LICZNIK ODSŁON STRONY

004914777
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
121
1406
11155
15222
24021
67718
4914777

Prognoza na dzisiaj
1584

Online (5 minutes ago):6
6 guests

Twój IP:35.172.223.251
  1. NASZA LOKALIZACJA
  2. WAŻNE LINKI
  3. KONTAKT

NASZA LOKALIZACJA

 

WAŻNE LINKI


   MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej 

   KURATORIUM - Kuratorium Oświaty

   PPPP - Powiatowa Przychodnia Psychologiczno - Pedagogiczna

   OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

   UG - Urząd Gminy Tarnów

KONTAKT


Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

33-150 Wola Rzędzińska 253a

gmina: Tarnów

powiat: tarnowski

woj.: małopolskie

tel.: dyrektor/sekretariat: +48 14 679 21 24 

email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 9930650990, REGON: 001202450

 

next
prev