Narciarski Puchar Wójta Gminy Tarnów

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów we wtorek, 25 lutego, wzięli udział w białym szaleństwie na stacji narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Młodzi narciarze i snowboardziści najpierw doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie, by później zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Tarnów.
Na specjalnie wydzielonej i zabezpieczonej trasie uczniowie szkolili się już od godzin porannych, następnie rozgrzewali i przygotowywali do udziału w zawodach podczas treningu, by w końcu stanąć na linii startu. O Puchar Wójta Gminy Tarnów walczyli na profesjonalnej trasie z elektronicznym pomiarem czasu. Choć każdy z zawodników chciał znaleźć się na podium, uczestnikom towarzyszyła zdrowa rywalizacja i prawdziwie sportowe emocje. Konkurowali oni ze sobą w dwóch kategoriach – w narciarstwie i snowboardzie, osobno dziewczęta i chłopcy. W sportowych zmaganiach towarzyszył zawodnikom wójt gminy Tarnów. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, gminny koordynator sportu Eugeniusz Wojtarowicz, kierownik ds. sportu i rekreacji Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Maciej Aleksander oraz ratownik medyczny.

Puchar Wójta Gminy Tarnów wywalczyli:


Narciarstwo dziewcząt:
I miejsce – Monika Lis ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Woli Rzędzińskiej
II miejsce – Nina Filipowicz ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu
III miejsce – Daria Damian ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze

Narciarstwo chłopców:
I miejsce – Kacper Mikrut ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu
II miejsce – Michał Gomółka ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze
III miejsce – Jakub Lamparski ze Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich

Snowboard chłopców:
I miejsce – Daniel Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej
II miejsce – Bartosz Kozielec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej
III miejsce – Krystian Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu


Zwycięzca każdej z kategorii otrzymał Puchar Wójta Gminy Tarnów, który wręczał sam włodarz gminy. Medalami zaś zostały nagrodzone I, II i III miejsca na podium. Należy zaznaczyć, iż wydarzenie zostało zrealizowane dzięki udziałowi Gminy Tarnów w projekcie „Jeżdżę z głową”. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: gmina.tarnow.pl