Trening z Wolańskim Sportowcem Jakubem Mordylem

       Dnia 1 czerwca naszą szkołę odwiedził absolwent Wolańskiego Gimnazjum Jakub Mordyl.  Celem było spotkanie  z grupą uczniów szkoły i zarazem zawodników MLUKS Tarnów, oraz podpisanie swojej ,,gwiazdy” ze szkolnej Galerii Sportowych Gwiazd Gimnazjum.

        Po obejrzeniu wystawy i chwili wspomnień swoich i koleżeństwa sukcesów, nasz absolwent razem z Olą Zauchą i Mateuszem Kutą wspólnie zgłębiali tajniki techniki biegu przez płotki. Przypomnę iż Kuba to aktualny wicemistrz Polski w biegu na 400 m przez płotki, zawodnik reprezentacji Polski, który jesienią ub. roku brał udział w zawodach próby przedolimpijskiej w Tokio. Na szkolnej bieżni Kuba prezentował techniczne ćwiczenia na płotkach, które zostały przekazane naszej Szkole przez trenera MLUKS Tarnów, pana Ryszarda Jasicza.

        Kuba każdą wolną chwilę spędza z rodziną, przyjechał tylko na parę dni na Wolę Rzędzińską, a mimo to  chętnie spotkał się z nami  i spędził  2 godziny na bieżni  w gronie młodszych: Oli i Mateusza, oraz   swoich pierwszych trenerów: Piotra Styczyńskiego i Ryszarda Jasicza.

Obiecał, że jeszcze nie raz do nas zawita, życzył uczniom Szkoły samych sukcesów i nie tylko sportowych.

Kuba bardzo prosił, aby serdecznie pozdrowić wszystkich nauczycieli Szkoły, nie kryjąc, że wiele im zawdzięcza i  często wspomina w niełatwej drodze sportowej kariery.

                                                          Opracowanie materiału: Piotr Styczyński.