Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 2
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
w Woli Rzędzińskiej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W ramach spotkań Koła Naukowego Innovation Enjoyers powstały pierwsze projekty w programie Mudbox firmy Autodesk. Wybrane projekty dostępne są w galerii.

Autodesk Mudbox to program komputerowy pozwalający na rzeźbienie cyfrowe i malowanie 3D. Program ten jest przeznaczony dla twórców 3D z branży gier, filmu, telewizji czy projektowania.

Mudbox jest programem dość intuicyjnym. Po poznaniu kilku podstawowych komend i zestawu narzędzi można z powodzeniem przystąpić do tworzenia realistycznych modeli 3D, wzbogaconych nawet o drobne detale. Na uwagę zasługuje fakt, że przygotowany model można wyeksportować do dowolnego programu 3D i przygotować jego formę.  Dodatkowo możemy edytować gotowe modele wzbogacając je o własne detale nadając im niespotykany indywidualny charakter.

„Mudbox" oferuje:

  • Najwyższej klasy zestaw narzędzi do rzeźbienia w 3D zapewnia szybkie, gładkie i dokładne rezultaty.
  • Malowanie bezpośrednio na tworzonych modelach 3D
  • Warstwy 3D – pozwalające eksperymentować z różnymi koncepcjami projektu, prosto wprowadzając poprawki.
  • Nanoszenie tekstur 3D – nanoszenie map standardowych i z przesunięciem.
  • Stosowanie obszaru roboczego 3D w czasie rzeczywistym – tworzenie modeli 3D z kontekstowym cieniowaniem i oświetleniem zbliżonym do efektu końcowego.
  • Wymianę danych między oprogramowaniem Mudbox, a aplikacjami Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya, Autodesk Softimage i Adobe Photoshop.
  • SDK (pakiet programistyczny) – dostosowywanie, rozbudowa i integracja oprogramowania Mudbox z procesami organizacji produkcji”. (https://cadportal.pl/autodesk-mudbox/).

 

Wioleta Kopek-Putała