Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 2
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
w Woli Rzędzińskiej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W ramach spotkań Koła Naukowego Innovation Enjoyers powstały pierwsze projekty w programie Tinkercad firmy Autodesk. Wybrane projekty dostępne są w galerii.

Tinkercad to intuicyjna w obsłudze aplikacja internetowa, która umożliwia „projektantowi lub inżynierowi” osiągnięcie podstawowych umiejętności w zakresie innowacyjnego projektowania 3D. Umożliwia ona stworzenie m. in. samochodu napędzanego balonem, zaprojektowanie koła zębatego w 3D, montaż łodzi podwodnej, stworzenie wyścigówki. Program ten umożliwia również indywidualne zaprojektowanie modeli (m.in. elementów potrzebnych w naszym życiu codziennym), aby docelowo wydrukować je na drukarce 3D. W naszym przypadku był to m.in. model zniszczonego koła do zabawki.

To oczywiście niejedyne możliwości programu. Tinkercad w naturalny sposób pomaga zaangażować się w aktywny proces tworzenia różnych modeli i innych projektów.

Wszystkich uczniów zapraszam do zgłaszania chęci uczestnictwa w spotkaniach Koła Naukowego Innovation Enjoyers i wspólnego tworzenia ciekawych projektów.

Wioleta Kopek-Putała