Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 2
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
w Woli Rzędzińskiej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W ramach spotkań Koła Naukowego Innovation Enjoyers odbyły się pierwsze zajęcia dotyczące poznawania modułów elektronicznych jak i programowania mikrokontrolerów w języku C++.  Uczniowie mieli możliwość zainstalowania jak i przygotowania środowiska programistycznego. Następnie programowali i uruchomiali mikrokontrolery.

Nie pisaną tradycyjną jest, że pierwszy program jaki tworzy się na nowym mikrokontrolerze to program odpowiedzialny za miganie diodą. W ramach naszego koła zrobiliśmy krok do przodu i podłączyliśmy do mikrokontrolera ESP32 trzy diody (czerwoną, pomarańczową oraz zieloną) tworząc drogowy sygnalizator świetlny. Uczniowie bez problemu napisali kod programu, który poprawnie sterował takim sygnalizatorem drogowym.

Warto wspomnieć, że szkoła w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiła kilkadziesiąt sztuk mikrokontrolerów ESP32 i ESP32-CAM. Wspomniane mikrokontrolery wraz ze specjalnymi modułami pozwolą w przyszłości na tworzenie przez uczniów swoich własnych „zabawek” (m. in. robotów jeżdżących, balansujących czy chodzących). Dodatkowo ESP32 jest wyposażony w technologię Wi-Fi jak i bluetooth, co daje możliwość sterowania robotem z poziomu telefonu czy komputera.

 

Wioleta Kopek-Putała