Ustawienia
Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 2
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
w Woli Rzędzińskiej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Wieczornica patriotyczna

W przededniu uroczystości państwowych z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa dla mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Była to wieczornica patriotyczna przybliżająca uczniom i zgromadzonym gościom „Polskie drogi do niepodległej i wolnej ojczyzny”.

Wydarzenie to było kontynuacją ubiegłorocznego spotkania, którego tematem przewodnim były cmentarze wojskowe z okresu Wielkiej Wojny 1914-18 znajdujące się na terenie Gminy Tarnów.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny, zaś po niej, w nastrojowym klimacie stworzonym na sali gimnastycznej, zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wykładu pt. „Tarnów – pierwsze niepodległe” wygłoszonego przez dra Janusza Kozioła z Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Następnie uczniowie klasy 4a, 6, 7 i 8 oraz 3B gimnazjum zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem nauczycieli montaż słowno-muzyczny. Został on wzbogacony piosenkami w wykonaniu uczniów oraz archiwalnym materiałem dźwiękowym i filmowym, który przeniósł publiczność w lata 1914- 1989. Przedstawienie wywołało wiele wzruszeń i było przyczynkiem do wspólnych rozmów i wspomnień.

Montaż słowny przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Grzegórzek i pani Agnieszki Oćwieji, oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Janus i jej zespół muzyczny, zaś wystrój sali i elementy dekoracji opracowała młodzież gimnazjalna pod opieką pani Anny Wajdy. Szczególne podziękowania należą się panu Mariuszowi Więckowskiemu oraz panu Piotrowi Styczyńskiemu, którzy zaangażowali się w prace organizacyjne udzielając wszelkiej pomocy technicznej.

Serdecznie dziękujemy również Dyrekcji Szkoły – panie Teresie Panterze i panu Mariuszowi Widawskiemu za wsparcie wszystkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem uroczystości.